Podstawówki zamknięte od poniedziałku

  • 21.10.2020, 16:12 (aktualizacja 21.10.2020, 16:33)
  • Grzegorz Król
Podstawówki zamknięte od poniedziałku
Jak donoszą ogólnopolskie media od poniedziałku 26 października uczniowie starszych klas szkół podstawowych będą pracować zdalnie. I to jest pewna informacja. Nie wiadomo jednak, czy wprowadzone zmiany dotyczyć będą klas 4-8, 5-8 czy 6-8.

Rząd planuje poinformować o tym podczas konferencji prasowej jutro, w czwartek 22 października. Według portalu interia.pl decyzja już zapadła, a zdalne nauczanie obowiązywało będzie tylko w strefach czerwonych. A w takiej znajduje się powiat dębicki. Kwestią otwartą pozostaje to, które klasy zostaną objęte zdalnym nauczaniem. Pod uwagę brane są trzy możliwości: 4-8, 5-8 lub 6-8. Zmiany czekają też szkoły znajdujące się w strefach żółtych, tyle że tam nauczanie prowadzone będzie hybrydowo.

Od 19 października wprowadzono zdalne nauczanie w szkołach średnich, które znajdują się w czerwonych strefach.

Czytaj także: Zakażone trzy pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agnieszka
Agnieszka 22.10.2020, 15:27
Powinno być tak ze w dany miescie decyduje Dyrektor i sanepid jakie należy wprowadzić nauczanie. Co ze szkołami w których jest tylko 140 uczniów po go ich wysyłać na zdalne. Niech ktoś w końcu zacznie myslec i patrzeć dobra dzieci
###
### 23.10.2020, 16:44
Chyba dobro rodziców, dla których ich własne dziecko w domu to największe nieszczęście. Najlepiej jeśli siedzi w szkole - nawet chore.
On...
On... 21.10.2020, 18:40
Ta pewna informacja😂😂nawet nie wiecie o jakich klasach piszecie ..więc nie piszcie... Pozdrawiam
xox
xox 22.10.2020, 17:46
Poskładaj literki raz jeszcze, może zrozumiesz.
T
T 21.10.2020, 17:37
W końcu.
Matka
Matka 21.10.2020, 16:44
Witam już wnaszej szkole podstawowej są zakazenia wirusem COVID-19 , tylko jedna klasa poszła na kwarantanne a reszta dzieci sie normałnie uczy A nasza dyrekcja utajnia sytuacje szkoły My jako rodzice powinnismy wiedziec o pandemi wystepujacej w szkole ! Moze dzieci tak nie choruja na covid ale przenoszą wirusa! KIlku nauczycieli ze szkoły tez sa juz zakazeni i sa na kwarantannie a nasze dzieci chodza do tej szkoły jak gdyby nic sie nie działo. Tak samo dzieci miały sie nie przemieszczac do innych klas a sie przemieszczaja. Dopóki jest z nami covid to wszystkie szkoly powinny byc zamkniete dla tego ze nauczyciele sa narazeni i my jako rodzice!
Zdrowia życzę
Zdrowia życzę 22.10.2020, 16:33
Chcesz znać nazwiska? A po co Ci to? Zapytaj swoje dziecko, którzy koledzy chorują, a będziesz wiedziała. Kwarantanna, to jeszcze nie choroba. Jeśli w jednej klasie zachorowało dziecko, to cała klasa wraz z rodzicami, rodzeństwem idzie na kwarantannę. Jeśli rodzić jest równocześnie nauczycielem, to co? ma kwarantanny nie odbyć, bo Tobie to przeszkadza? O jakim utajnianiu piszesz? Dyrektorzy postępują zgodnie z decyzjami Sanepidu . Nie twórz teorii spiskowych tylko dopilnuj, żeby Twoje dziecko przestrzegało zarządzeń i reżimu sanitarnego. Ty też zakładaj maseczkę.
mama
mama 22.10.2020, 08:30
ja się pytam gdzie jest sanepid i kuratorium i nadzór szkoły? przez takie nieodpowiedzialne zachowania dojdziemy do 20000 zakażeń dziennie, zobaczcie jak w podobnej sytuacji zachował się wójt gminy Czarna
Pytanie do mamy
Pytanie do mamy 23.10.2020, 16:42
Droga mamo. Wydaje Ci się, że sanepid, nadzór szkoły nie wie co się w szkole dzieje? Myślisz, że dyrekcja zaraża dzieci Tobie na złość? To właśnie wasze dzieci przynoszą do szkoły wirusy z domów - od zakażonych rodziców, rodzeństwa ... A już najlepsi są rodzice, którzy pod żadnym pozorem nie zgadzają się na pomiar temperatury swoich dzieci, na zakładanie przez nie maseczek na korytarzach, itp. A potem najbardziej się oburzają, że w szkołach zdarzają się zakażenia.
Czarny
Czarny 22.10.2020, 15:14
Przepisz dziecko do Czarnej..........
rodzic
rodzic 22.10.2020, 07:02
o jakiej szkole piszesz?
@
@ 23.10.2020, 18:59
Każdej, bo w każdej są zakażenia.

Pozostałe