Radna przeprasza. Szczerze?

  • 23.10.2020, 09:32 (aktualizacja 23.10.2020, 11:11)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Radna przeprasza. Szczerze? Ludmiła Stelmach-Kołodziej jest wicedyrektorka I LO w Dębicy. Na zdjęciu z dyrektorem Wiesławem Ostafinem.
Ludmiła Stelmach - Kołodziej wydała oświadczenie po swoim komentarzu na temat żony Romana Giertycha.

- Bez przesady! Takiej szkaradzie??? - taki komentarz zamieściła radna miejska, przewodnicząca Komisji Kultury RM oraz wicedyrektor I LO w Dębicy Ludmiła Stelmach - Kołodziej pod artykułem, gdzie żona Romana Giertycha sugerowała, że funkcjonariusze CBA robili dwuznaczne sugestie pod adresem jej córki.

Po publikacji na ten temat, przysłała oświadczenie. Treść poniżej.

 

Oświadczenie!
Szanowni Państwo!
Pragnę wyrazić ubolewanie nad burzą jaka rozpętała się po moim komentarzu z prywatnego konta na Facebooku. Zdanie z niefortunnym określeniem „szkarada” zostało wyciągnięte z kontekstu mojej wypowiedzi w całej sprawie. 
Mój komentarz dotyczył zatrzymania, a następnie wypuszczenia R. Giertycha oraz wypowiedzi jego żony. W żadnym  wypadku nie miałam zamiaru obrazić B. Giertych, odniosłam się jedynie do jej słów o rzekomym czynieniu niedwuznacznych propozycji przez funkcjonariuszy CBA, co nie znajduje potwierdzenia w materiałach operacyjnych oraz słowach samej córki R. Giertycha.
Nadmieniam, że moją wypowiedź w krótkim czasie usunęłam, jednak są osoby, którym zależy na taniej sensacji i temacie zastępczym wobec sedna afery - wyprowadzenia 92 milionów zł.
Dodam, że wiele osób, które oburzyły się moją wypowiedzią, w swoich komentarzach nie szczędziło obraźliwych wpisów pod moim adresem. Często miały one dużo gorszy wydźwięk niż moje słowa, co zyskało aprobatę osób publicznych, polityków ugrupowań przeciwnych oraz kojarzonych z nimi stron na Facebooku.
Wszystkich Państwa, którzy poczuli się urażeni czy zbulwersowani, przepraszam!
 Ludmiła Stelmach-Kołodziej

Tyle tylko, że jej słowa nie zostały wyrwane z kontekstu. Komentarz opublikowaliśmy w całości.

 

Czytaj także: Szkarada - przewodnicząca Komisji Kultury publicznie o innej kobiecie 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
absolwent
absolwent 24.10.2020, 23:45
Rada Miasta powinna wypowiedzieć się w tej sprawie i zrezygnować z Pani w komisji w jakiej by nie była .A Starosta tęż powinien się wypowiedzieć na temat dyrektora i zastępcy czy to jest przykład edukacji w szkole średniej jeśli tak to przyjmiemy do wiadomości Panie Starosto
jak tam?
jak tam? 24.10.2020, 18:10
No ta jak Dębiczanie? Najedliście się już PISu czy jeszcze nie? Złośliwości do burmistrza, sabotażowe działania na szkodę miasta, chamstwo przewodniczącego, zamach na statut miasta bo się boją o władzę, utrata miasta partnerskiego, teraz język i pogarda przewodniczącej komisji kultury. Na deser poseł co nic nie znaczy. I do tego ogólnopolskie protesty rolników i kobiet. Brawo WY!
kto szuka ten znajdzie
kto szuka ten znajdzie 24.10.2020, 16:52
z okazji całej tej sytuacji postanowiłem poszukać kilku informacji o naszej nowej celebrytce dębickiej, generalnie mało jest informacji, wyskoczyło np oświadczenie majątkowe i ku mojemu zdziwieniu takie cuda wyczytałem: Pani radna ma 100 tyś. zł - nie wiem po jakiemu to napisane ale tu jest byk, ale dalej już tylko ciekawiej "działka pod domem " "wartość 80 tyś. zł." czyli znowu byk ale dla mnie bystrych radna napisała kwotę słownie i tu 80 tyś gdyby ktoś nie wiedział to "osiemdziesiąt złotych" wg Pani Radnej następnie 280 tyś. to "dwieście osiemdziesiąt złotych" zastanawiam się czego uczy Pani wicedyrektor mam nadzieje, że nie polskiego ani też matematyki.
iwi
iwi 25.10.2020, 08:15
No a "tyś" znaczy przecież "ty jesteś". To już twój "byk" czy kolejny jej?
szukaj dalej
szukaj dalej 24.10.2020, 20:13
na koniec najlepsze prosze przeczytac sobie jak radna napisała o swoich poborach kwota cyfrą i słownie ktoś tu ma jakieś problemy z tekstem pisanym i rozumieniu go albo był zmęczony jak to pisał
Kotekst
Kotekst 24.10.2020, 16:38
Ostatnio w pisie furorę robi słowo KONTEKST, tak jakby nie było innych.
pytający
pytający 24.10.2020, 15:16
Kim ona jest, że posiada wgląd do materiałów operacyjnych.
Debiczanka
Debiczanka 24.10.2020, 14:52
Skandal ! I to jest dyrektorka Liceum?
Tlumaczenie ponizej jakiegokolwiek pozomu.
I ta Pani uczy nasze dzieci?
Prawnik
Prawnik 24.10.2020, 11:10
Co ciekawe - kancelaria Giertychów zajmuje się m.in. ochroną dóbr osobistych. Mam nadzieję, że pokażą pani Stelmach, że są w tym dobrzy.
Prawnik
Prawnik 24.10.2020, 11:07
Panią radną Giertychowie powinni pozwać za naruszenie dóbr osobistych. Bez względu na to co było przyczyną takich słów, a nie były one wyciągnięte z żadnego kontekstu bo ta pani spuentowała sens wypowiedzi doskonale - każdy powiniene nauczyć się jednego - szacunku do drugiego człowieka. To jest sens i cel człowieczeństwa.
juzniePiS
juzniePiS 24.10.2020, 08:16
Pani Radna, każdy ma prawo do wpadki nawet strasznej,ale ma obowiązek ta wpadkę naprawić. Pani wytłumaczenie jeszcze bardziej Panią pogrążyło. Mogę się tylko domyślić, że ten wpis wstawiła Pani pod tekstem któregoś z Pani Ideologicznych lokalnych młodych idoli. Tam od kwestii polubień jest Pani można powiedzieć stałą dyżurna. Rozumiem, że chęć awansu w partii tak jak ktoś napisał przyszłe stanowisko wiceburmistrza (o zgrozo) zatarło Pani poczucie zdrowego myślenia. Gdyby pisała Pani o samym R. Giertychu, to ok. Jest on osobą publiczną na własne życzenie. Ale nigdy nie wolno Pani zbliżać się do rodziny. To jest ohydne. Mimo wszystko życzę Pani jako matce, żeby nigdy nie musiała Pani przeczytać czegoś takiego o własnym dziecku, tego czego napisała Pani tak lekko o innym
licealista
licealista 23.10.2020, 23:29
Panie Dyrektorze będąc na wspólnym zdjęciu Pan podpisuje się pod tym oświadczeniem jest to skandal
bruno
bruno 23.10.2020, 20:47
A czy Pani Giertych przeprosiła funkcjonariuszy CBA? Żadnej afery nie ma. Aferę to chcecie (OL i Dębica24) sami wykreować. Aby było o czym smarować w tej żałosnej gazetce. Kiedyś co tydzień kupowałem OL. Jednak od wygranych wyborów Pana prezydenta Dudy oczy mi się otworzyły. I do dziś nie mogę uwierzyć w jaki sposób tak długo media zarówno te lokalne jak i te ogólnopolskie mydliły mi oczy. Nie więrzę w żadne słowo które publikujecie na swoich portalach.
Headhunter
Headhunter 24.10.2020, 19:27
Proponuję kandydować na dziennikarza tvp, zrobi tam Pan błyskotliwą karierę.
bruno
bruno 25.10.2020, 10:17
A ja proponuję postarać się o pracę w TVN lub Wyborczej tam też można zrobić błyskotliwą karierę.
Mateusz
Mateusz 24.10.2020, 13:35
a ja kiedyś nie kupowałem OL, a teraz kupuję odkąd wygrał Pan Duda.
bruno
bruno 24.10.2020, 20:54
Akurat. Zawsze kupowałeś.
Ramol
Ramol 23.10.2020, 20:40
Przyganiał kocioł garncowi...
Barry Kent
Barry Kent 23.10.2020, 19:07
To oświadczenie radnej dyrektorki przypomina poziomem ostatnie oświadczenie Posła Warzechy ws. "5" Kaczyńskiego. W sumie co się dziwić - ta sama partia ten sam poziom... A może kepscy doradcy
Absolwent ILO
Absolwent ILO 23.10.2020, 16:40
to mają być przeprosiny, to jakiś "manifest polityczny", a na końcu przydługawego tekstu tłumaczącego pokrętny sposób siebie, jest słowo przepraszam!
Uczeń
Uczeń 23.10.2020, 16:17
Skoro Pani Dyrektor jest taka kulturalna, to dlaczego od nas oczekuje szacunku?
Ola
Ola 23.10.2020, 14:36
Jestem uczennicą tej szkoły co dyrektoruje ta pani i mi wstyd za taki komentarz. Jak ktoś tak zaangażowany w politykę, startujący z listy obecnie rządzącej partii może być dyrektorem państwowej szkoły!
ula
ula 23.10.2020, 19:12
No to do kompletu proszę dyrektorkę z II LO pogonić, bo też radną jest! A z listy partyjnej jej się nawet dwa razy startowało do samorządu!
Mateusz
Mateusz 24.10.2020, 20:20
W ostatnich wyborach startowała z lokalnego komitetu, a nie partyjnego ogólnopolskiego takiego jak np. PiS. Czy powyższy wpis stanowi tak więc pomówienie?
Logopeda
Logopeda 23.10.2020, 14:17
Po co przepraszac ,za co ? Ze okreslilo sie kogos ze jest brzydki ?Mozna interpretowac to w druga strone.Osobie -ktora uwazana jest za odbiegajaca od tzw.pieknosci.Powiedziec ze jest piekna.Ludzie obok by uwazali to za obraze.Ale moze sam adresat- za komplement.a w tym przypadku to jako chlopak uwazam ze to byl komplement nazywajac "szkarada" Pozdrawiam wszystkich zdrowej soboty i niedzieli.
Polonista brzydal
Polonista brzydal 23.10.2020, 20:54
Piękna stylistyka, aż oczy puchną od czytania...
Okulista
Okulista 23.10.2020, 16:17
Doczytałeś kontekst?
Podpis
Podpis 23.10.2020, 14:12
Z tego oświadczenia naszej skandalistki wynika: napisali, że jest podejrzany o kradzież 92 mln to mogę obrażać jego córkę.
Niech już Pani lepiej nic nie pisze i nic nie oświadcza.
radny
radny 23.10.2020, 12:49
Radna nikogo nie przeprosiła ona ubolewa ,proszę nam wyjaśnić skąd miała pani wgląd do akt operacyjnych CBA , i czy Pani ma dowody na to,że Pan Giertych wyprowadził taką kwotę jeśli ma Pani takowe to powinna Pani poinformować prokuraturę a jeśli nie to niech Pani przestanie ubolewać i pisać bzdury
Katso
Katso 23.10.2020, 12:19
Jak takie osoby mogą sprawować funkcje dydaktyczne, gdzie element wychowawczy jest jednym z podstawawowych. Przeprosiny nie zmieniaja faktu.

Pozostałe