Nie żyje ks. Stanisław Biernat

  • 24.10.2020, 11:23 (aktualizacja 24.10.2020, 12:26)
  • Janusz Grajcar
Nie żyje ks. Stanisław Biernat Obraz S. Hermann & F. Richter z Pixabay
W sobotę 24 października zmarł ks. Stanisław Biernat, były proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej.

Urodził się 28 października 1934 r. w Rzezawie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1957 r. Przez trzydzieści lat od 25 stycznia 1974 r. do 21 sierpnia 2004 r. był gospodarzem wspólnoty w Czarnej.

Pełnił również funkcję dziekana Dekanatu Dębica-Zachód. Ostatnio przebywał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Tak wspomina Go jedna z parafianek z Czarnej pani Joanna:

- Zaczął posługę w naszej parafii w roku moich urodzin. Od dziecięcych, młodzieńczych lat wprowadził nas w dorosłe życie. Przyjeżdżał do Jaźwin zawsze na rowerze w sutannie z czarną torbą aktówką do prywatnego domu pani Celki, aby odprawić Mszę Św. Tam przygotował nas do Komunii św. Zachęcał nas poprzez koło św. Stanisława w Jaźwinach do złożenia przysięgi trzeźwości do 18-go roku życia, a następnie do 21 lat. W Czarnej zaś uczestniczyliśmy z młodzieżą na grupę zwaną koło Ojca Pio, gdzie podczas wykładów teologii, Pisma Św. formowała się nasza młodzieńcza dusza. Podczas kolędy rozmawiał z rodzicami o problemach rodzinnych i każdemu poświęcał czas, aby zapytać do jakiej szkoły uczęszcza, czym się zajmuje w życiu i inne sprawy. Głęboko zaszczepił wiarę w moim sercu wraz z moimi rodzicami, która mi pomogła w trudnych chwilach i przyniosła wiele łask w moim życiu. Z wdzięcznością serca dziękuję Bogu za taką postawę kapłana na mojej drodze życia. 

O dacie pogrzebu poinformujemy w późniejszym terminie.

Czytaj też: Jacek Tryba nie żyje

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe