Zgłosiła się tylko jedna osoba. Wolontariusze nadal poszukiwani

  • 25.10.2020, 16:07
  • Grzegorz Król
Zgłosiła się tylko jedna osoba. Wolontariusze nadal poszukiwani Potrzebni są wolontariusze m.in. do DPS w Dębicy.
Starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek poinformował, że zgłosiła się jedna wolontariuszka do pracy w domach pomocy społecznej w powiecie dębickim.

- Pani do mnie zadzwoniła, porozmawialiśmy, bardzo sympatyczna i chętna do pomocy - mówi Piotr Chęciek.

Ale efekt apelu jest daleki od tego, na jaki liczyły władze powiatu, dlatego kolejny raz proszą wszystkich chętnych o pomoc.

- W związku z rozwojem sytuacji epidemicznej na terenie całego kraju i pojawiającymi się ogniskami zakażeń w domach pomocy społecznej poszukujemy wolontariuszy do pracy w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu oraz w Domu Pomocy Społecznej w Dębicy. Od 10 października 2020 r. nasz powiat znajduje się w czerwonej strefie. Musimy liczyć się z faktem, iż w najbliższym czasie zasoby kadrowe w domach pomocy społecznej mogą zostać osłabione. Domy pomocy społecznej zapewniają całodobową opiekę ludziom w podeszłym wieku, przewlekle somatycznie chorym oraz psychicznie chorym mężczyznom, a więc wymagającym szczególnej troski. Wszyscy, którzy zechcieliby wesprzeć DPS w powiecie dębickim proszeni są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica, tel. kontaktowy 14 680 31 21, e-mail: [email protected] - brzmi apel.

Czytaj także: Koronawirus: 45 przypadków u nas

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
radny
radny 26.10.2020, 17:07
Niech starosta zatrudni swoich znajomych
Dębiczanin
Dębiczanin 26.10.2020, 12:52
Gdzie jest Pan Pupa i Warzecha - powinni dać przykład!
majk
majk 26.10.2020, 00:07
"Głosić wzniosłe teorie o „prawie płodu do życia”, znów grozić matce więzieniem w imię praw tego płodu, ale równocześnie nie troszczyć się o to, aby nosicielka tego płodu miała co do ust włożyć… I rzecz szczególna, ten sam płód, nad którym trzęsą się ustawodawcy, póki jest w łonie matki, w godzinę po urodzeniu traci wszelkie prawa do opieki prawnej, może zginąć pod mostem z zimna, gdy matka — którą jej „święte” macierzyństwo czyni nieraz wyrzutkiem społeczeństwa — nie ma dachu nad głową."

Tadeusz Boy Żeleński
pol
pol 25.10.2020, 16:59
Gdzie są ci wszyscy moralizatorzy katoliccy. Gdzie wasza troska o życie innych osób.Macie tylko gęby pełne frazesów a gdy trzeba faktycznie przystąpić do pomocy to nie ma nikogo z tych faryzeuszy.
taka prawda
taka prawda 25.10.2020, 22:34
Kler, pis i tzw. "obrońcy życia " dbają tylko o zygoty. Żyjący niepełnosprawni ich już wcale nie interesują . Właśnie w takich DPSach lub w zaciszu swoich domów ludzie ci wegetują do końca swoich dni., a razem z nimi ich rodzice i opiekunowie. Tam już nie ma wsparcia , tam muszą sobie radzić sami ze wszystkimi problemami jakie wiążą się z opieką nad tymi ludźmi.
123
123 25.10.2020, 20:46
Milcz.
###
### 25.10.2020, 16:56
Myślałem, że obrońcy życia i antykowidowcy ruszą do pomocy. No cóż, oni są dobrzy tylko w gębach.

Pozostałe