Mieszkańcy piszą: ten przepust jest za mały

  • 25.10.2020, 16:25
  • Grzegorz Król
Mieszkańcy piszą: ten przepust jest za mały
W ramach przebudowy linii kolejowej do Mielca budowany jest przepust na potoku Budzisz. Według mieszkańców Sandomierskiej jego prześwit jest zdecydowanie za mały.

- Pragnę zwrócić Państwu uwagę, że powstający przepust posiada zbyt mały przekrój, aby był w stanie pomieścić wodę podczas dużych opadów deszczu - pisze Grzegorz Tokarski z ul. Sandomierskiej.

Dodaje, że mieszkańcy tej ulicy dobrze pamiętają sytuację z 2010 roku, kiedy doszło do zalania dużych obszarów w widłach linii kolejowych Kraków-Rzeszów i Dębica-Mielec. Jak przekonuje Grzegorz Tokarski jednym z powodów takiej sytuacji były zbyt małe przepusty, które znajdują się pod drogą prowadzącą do Zakładu Karnego oraz rejonie rampy Dębica-Pustynia.

- Budowany przepust ma przekrój co najmniej dwukrotnie mniejszy od obecnego przepustu. Takie rozwiązanie dodatkowo utrudni przepływ wody, co będzie miało skutek w postaci spiętrzenia jej poziomu i w efekcie zagrozi zalaniem domostw w tym obszarze - pisze Grzegorz Tokarski.

I przypomina, że zlewnia potoku Budzisz ma charakter górski i posiada duży obszar. Przybór wody podczas nawalnych i długotrwałych opadów jest bardzo szybki.

- Prosimy o weryfikację robót, aby zapobiec poważnemu zagrożeniu powodziowemu w tej części Dębicy - apeluje mieszkaniec Sandomierskiej.

Do tematu wrócimy.

Czytaj także: Stoją pod Ratuszem, na Rynku i pod basenami
 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe