Protestujący ruszyli pod dom posła. Zatrzymała ich policja - zdjęcia

  • 25.10.2020, 20:51 (aktualizacja 25.10.2020, 22:15)
  • Grzegorz Król
Protestujący ruszyli pod dom posła. Zatrzymała ich policja - zdjęcia
Według szacunków organizatorów nawet pół tysiąca osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Uczestnicy protestu mieli z Rynku przejść pod biuro poselskie Jana Warzechy, ale w trakcie spotkania zmienili plany.

PiS Off, To jest wojna, czy Macie krew na rękach to tylko niektóre z haseł, które widniały na przygotowanych przez manifestujących bannerach. Ale były też te bardziej radykalne. W Rynku wiele osób zabierało głos. Najpierw jednak tłum odpowiedział jednemu z przeciwników protestu, który sugerował, że zebrani nie wiedzą, po co tam przyszli.

- Wszyscy wiemy, czego chcemy - skandowali.

- Byłam w Rzeszowie na proteście, nie mogłam inaczej. Matką już nie będę z racji swojego wieku, ale mam córkę, mam synową, mam przyjaciółki, moje dzieci mają przyjaciółki. I nie godzę na to, żeby k...a nie miały swoich praw. Myślę, czuję, decyduję! - powiedziała jedna z protestujących.

Inna, która przyjechała na protest ze swoimi wnuczkami powiedziała, że jest tam właśnie dla nich.

- Wracamy do epoki kamienia łupanego. Nie pozwólmy im rządzić naszym ciałem - wykrzyczała.

Chwilę później ta sama kobieta zaproponowała, by posła Warzechę wywieźć na taczkach, co spotkało się z aplauzem. Głos zabierali również mężczyźni, którzy wielokrotnie wykrzykiwali swoje poparcie dla protestujących kobiet.

- Mężczyzna, który wku...ia swoją kobietę jest kretynem. Jakim trzeba być kretynem, żeby wk...ić jedenaście milionów kobiet? Jakim prawem zmuszają tyle kobiet, by musiały patrzeć na zdeformowane płody, które muszą urodzić. Jakim prawem?! - mówił jeden z nich.

Tłum wtedy zaczął skandować: nie pozwolimy!

Z Rynku protestujący planowali przejść pod biuro Jana Warzechy, ale w ostatnim momencie zapadła decyzja, że ruszą pod dom posła Prawa i Sprawiedliwości. Kilkadziesiąt metrów przed nim drogę zablokowały policyjne radiowozy, a mundurowi nie pozwolili protestującym dotrzeć na miejsce.

Więcej na ten temat przeczytacie Państwo we wtorkowym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi 27 października. Zachęcamy do lektury, a teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Czytaj także: Poseł interweniuje w sprawie szpitala

 

 

Grzegorz Król

Zdjęcia (71)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (116)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Onufry
Onufry 31.10.2020, 12:57
Dlaczego bestia zawyła? Ponieważ prawda o tzw. aborcji falsyfikuje wszystkie „prawdy” zwolenników „tolerancji i postępu”, których zbrojne ramię wyległo ostatnio na ulice naszych miast i szturmuje mury naszych świątyń.
Zwolennicy „tolerancji i postępu” są in gremio przeciwni karze śmierci dla okrutnych zbrodniarzy. Ale nie widzą nic zdrożnego w wykonywaniu kary śmierci (w okrutny sposób) wobec osób jak najbardziej niewinnych, których jedyną „winą” jest to, że istnieją.
Zwolennicy „tolerancji i postępu” przejmują się losem zwierząt futerkowych, niedźwiedzi polarnych i muszek w dolinie Rozpudy. Gdyby powiedzieć im, że na przykład (czysto hipotetycznie) hodowcy zwierząt uśmiercają je przez rozczłonkowanie żywcem lub przez odmóżdżanie, zatrzęśliby się z oburzenia z powodu tego niespotykanego okrucieństwa. Wysyłaliby lotne patrole „animalsów”, które miałyby powstrzymać taki ohydny proceder. Czego jednak nie wolno robić norkom i tchórzofretkom, bez żadnych oporów należy robić w odniesieniu do najsłabszych ludzi, zwłaszcza zaś tych wobec których istnieje podejrzenie nieuleczalnej choroby.
Paulina
Paulina 29.10.2020, 23:52
Jak Pis ma krew na rekach?
Przeciez Pis jest przeciw aborcji.
Aborcji na zadanie chca protestujacy - rozumiem ze to one chca miec krew na rekach?
Prosze nie odwracac pojec i nie zaklamywac rzeczywistosci.
Kto tu tak na prawde jest za zyciem a kto za cywilizacja smierci.
Zastanawiam sie tylko dlaczego tak trudno zaakceptowac smierc kury , krowy a tak latwo zaakceptowac smierc dziecka?
Cos z nami nie tak chyba panny wegetarianki ?
teufel
teufel 30.10.2020, 13:34
Jak juz zlapiesz IQ na poziomie wiecej niz 20 pkt, to zapraszam do dyskusji
Onufry
Onufry 29.10.2020, 19:56
Kreml już zaczął współczuć polskim feministkom z powodu “piekła kobiet”.
Rozpoczęła się pikieta pod ambasadą RP w Moskwie.
Wzrusza szczególnie hasło:
“Dekomunizacja to:
▪︎zakaz aborcji
▪︎bezrobocie
▪︎nędza”
………Słowem: nie ma to jak w Rosji…
To dziewczę z zacytowanym przeze mnie banerem tłumaczy, że należy do Rewolucyjnej Partii Robotniczej.

gregor
gregor 28.10.2020, 21:22
Pisząc ten komentarz powiem jedno nie życzę nikomu by kiedykolwiek musiał robić pochówek dla swojego dziecka. Ja niestety przyczyną losu musiałem to zrobić. Nie zgodziliśmy się z żoną na aborcję choć takowa propozycja padła ze strony lekarza. Patrząc na dzisiejsze strajki i ich uczestników czasem zastanawiam się, czy te dziewczęta ( bo wiele z nich ma poniżej 16 lat) zdają sobie sprawę z tego za czym strajkują. Można strajkować, bo to wolność słowa i praw obywatelskich, lecz nigdy nie zgodzę się na ataki na osoby wierzące i miejsca kultu religijnego oraz pomniki osób świętych i zasłużonych dla POLSKI, czy też pomniki pomordowanych w czasach okupacji.
Pasek TVPiS
Pasek TVPiS 29.10.2020, 22:10
Miałeś wybór. Tu idzie o prawo wyboru. A co do kleru to zbiera za sianie nienawiści. Dziś towarzysze z PiS, Jezusa wyrzuciliby z budynku zwanego kościołem.
wujek sam
wujek sam 26.10.2020, 17:47
A gdzie jest policja? ja się pytam,? podobno zgromadzenia mogą być tylko do 5 osób, a tu tyle hołoty
POLICJO DO DZIEŁA!!!!!!!
mas
mas 27.10.2020, 00:21
Stała obok. Jak widzą normalnych ludzi na spacerze to co mają interweniować. Dobrze że byli, jakby się zbiegła hołota twojego pokroju to już co innego by się pewnie działo.
Mati
Mati 26.10.2020, 21:03
W ilu jeszcze miejscach to napiszesz pisowski aparatczyku?
Wkurzona
Wkurzona 27.10.2020, 14:11
Doniesie na policję zobaczysz, już są sygnały, że taki jeden aparatczyk próbuje...
JAnek
JAnek 26.10.2020, 17:28
Cywilizacja patologii lewacko liberalnej, inspirowana przez totalną opozycję i antypolskie media (dzień dobry) wypełzła na powierzchnię. To nie PiS odbiera Wam wolność, to TVN odbiera wam rozum.
Pinio
Pinio 27.10.2020, 03:01
Brawo Ty.
kenak
kenak 27.10.2020, 00:25
@JAnek- Dzięki Bogu jest TVpis, szczujnia co jeszcze chyba słowa prawdy nie powiedziała. To teraz wreszcie kobiety pod przymusem mogą sobie rodzić dzieci bez organów co umrą chwile po porodzie. Ale po katolicku przecież.
Żondzi Xionc
Żondzi Xionc 26.10.2020, 20:01
Czlowieku odstaw oglądanie TVPis bo już ci całkiem rozum odebrało.
Gonzo
Gonzo 27.10.2020, 03:03
Niestety kolega ma rację. Odstaw TVN
ja
ja 26.10.2020, 13:03
Brawo za odwagę dla protestujących, brawo za bronienie prawa kobiet do decydowania o sobie i swoim ciele
kobra
kobra 26.10.2020, 16:24
puste dzidy...... czy jakoś tak to się mówi
emigrant
emigrant 30.10.2020, 13:39
Puste dzidy znajdziesz przy lysych karkach - kibolach, bo maja przy nich kasiorke. Oczywiscie ze sprzedazy narkotykow, ale z tego Pan Bog to sie akurat pewnie cieszy, nie? Zabic przez narkotyki to przeciez nie to samo co aborcja......
arbok
arbok 27.10.2020, 00:28
@kobra - ty jesteś pełny mądrości i miłosierdzia skoro chcesz za nie decydować, czy chcą nosić zdeformowany płód który pewnie umrze. No ale wtedy przynajmniej nie puste w twojej ocenie.
żmija
żmija 26.10.2020, 20:05
jesteście oburzeni hasłami na banerach, a takie komentarze to co, wysoka kultura i obraz szacunku?
Vanad
Vanad 26.10.2020, 11:53
Obrona PiS-u po tym, co oni zrobili z tym krajem to chyba musi być już objaw jakiegoś syndromu sztokholmskiego. W Dębicy na to nie liczę, ale w lżejszych mentalnie regionach Polski ten fakt staje się powszechnie zrozumiały.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 26.10.2020, 10:37
Szanowni Państwo,

wczorajsze spontaniczne spotkanie wiem, że zaskoczyło wszystkich, zarówno tych co byli na dębickim Rynku, jak i partię władzy. MY SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELskie WALCZYLIŚMY i WALCZYMY o prawa podstawowe, takie mają społeczeństwa cywilizowanej części świata, takie jakie są standardem Unii Europejskiej. Co do praw kobiet to nie pozwólmy abyśmy mieli najbardziej archaiczną ustawę aborcyjną w UE. Niech PiS uszanuje kompromis aborcyjny, który mamy od 1993 roku!

Odnosząc się do wpisów dotyczących moje osoby to pragnę wszystkich, którzy się tak mną interesują zapewnić, że moja działalność pro-wolnościowa zarówno wczoraj, jak i m.in. pod dębickim sądem, jest podyktowana walką o wolną, demokratyczną i sprawiedliwą Polskę, Polskę dla wszystkich, a nie tych co popierają taki czy inny układ władzy. Moim adwersarzom z partii władzy pragnę oświadczyć, że nie mam zamiary startować i nie startowałem w żadnych wyborach z tzw. list partyjnych.

Dziękuję Dębiczankom i Dębiczanom za aktywność na Rynku wczoraj, ale także wsparcie poprzez media społecznościowe i na tym forum oraz mnóstwo miłych telefonów.

Z szacunkiem
Dominik Łazarz
piter
piter 26.10.2020, 13:46
Pana pracodawca - poseł Poncyljusz na pewno jest dumny z tego, że publicznie obiecał Pan wywiezienie na taczkach jego kolegi z ław sejmowych - Jana Warzechę. Taki dyrektor to wzór cnót i powód do chluby dla posła. Na miejscu Poncyljusza zastanowiłbym się poważnie nad kontynuacją tej współpracy.
Eliza
Eliza 26.10.2020, 15:06
"piter" ja bym z takiego pracownika jak Dominik była dumna, niezła dykcja, aparycja, wiedza i umiejętność porwania tłumów. Dzięki twojemu wpisowi "piter" dowiedziałam się, że pracuje z posłem Poncyljuszem, którego nie wspierałam bo "spadochron", ale teraz to mój poseł :)
mati
mati 26.10.2020, 14:22
na szczęście nie jesteś na jego miejscu i raczej nigdy nie będziesz
Anka
Anka 26.10.2020, 10:01
Ileż to zdrowych i chętnych wolontariuszek do DPS-ów.Zapraszamy!
wolontariusz
wolontariusz 30.10.2020, 13:41
W ktorym DPS pracujesz? Chetnie pomoge.
Pffffffffffffffff
Pffffffffffffffff 26.10.2020, 12:50
Warzeche se wezwij!
www
www 26.10.2020, 08:44
Nazywanie tego pieklem kobiet jest nadwyraz przesadza. Trzeba walczyc o wartosci ale nie niszczac wartosci innych (typu wjazd do kosciola i jakies niszczenie pomnikow). Wiele jest krajow na swiecie gdzie kobiety przezywaja prawdziwe pieklo (zbiorowe gwalty oblewanie kwasem tortury) to jest pieklo...bo oprawcy dostaja smieszne wyroki. Zal mi tych kilkuletnich dzieci ktore musialy sluchac takich wyzwisk i byc swiadkami takich wydarzen, ale takie swiadectwo daja wlansie matki. Grupka populistow ktorzy podlacza sie pod wszystko doslownie wszystko zeby tylko dowalic wladzy. Jaki by to nie byl temat wagi wielkiej badz zadnej to kazda naprawde kazda sytuacje trzeba wykorzystac zeby pokrzycec. Ludzie otworzta oczy za pare lat przyjda nowi z nowu bediedzie miec swoje wolnosci a zakaza wa czego innego i znowu bedziecie tracic czas. Szkoda slow.
PiSs off
PiSs off 30.10.2020, 13:42
A czy wolnosc jest wartoscia?
Dla kolegi pytam.....
Alek
Alek 26.10.2020, 13:45
Stwierdzenie "tracić czas" w odniesieniu do walki o podstawowe prawa, już chyba wszystko o tobie mówi.
Kajetan
Kajetan 28.10.2020, 10:44
Piękne imię- komentarz denny. Poucz się historii dziecko, to poznasz znaczenie słowa wolność.
7of9
7of9 26.10.2020, 09:43
www mędrkuje bo zapewne fundowane przez kucharkę kaczyńskiego, cały pis i kościół, fizyczne i psychiczne tortury kobietom jego nie dotyczą.
oiom
oiom 26.10.2020, 10:42
no wlasnie ty medrkujesz pis kosiol nikt o pisie i kosciele nie wspominal poza toba. Gosciu tu chodzi o bezpieczenstwo ludzi ponad jakiekolwiek wartosci tych protestow.
Xg
Xg 26.10.2020, 13:48
A możliwość samodzielnego decydowania to nie jest bezpieczeństwo dla ciebie?
Wszyscy wiemy przecież kto to zgotował za wsparcie z ambony.
zzz
zzz 26.10.2020, 08:35
Gdzie jest mój komentarz ? Nie można obejrzeć zdjęć.Baaardzo chciałabym zobaczyć elitę Dębicy. Serio, serio
Zenada
Zenada 26.10.2020, 06:23
Czy ja dobrze widze, ze prowadzil to p. Lazarz co to tak z hejtem walczy? Hipokryzja level max jak sie poslucha co ta tluszcza tam krzyczala. Bluzgi i barbarzynstwo. Wielki walczacy z hejtem pffff.
PiSs Off
PiSs Off 30.10.2020, 13:44
Nick odpowiedni do zawartosci komentarza. Gratuluje!
ew
ew 26.10.2020, 09:21
Prawdę mówiąc ktokolwiek, kto był tam liderem i organizatorem tego marszu mając na uwadze dobro rodziny nigdy nie powinien pozwolić na to by ludzie brali udział w takich marszach z małymi dziećmi. Powinien w mediach zbierając grupę strajkujących wspomnieć o tym, zwłaszcza w sytuacji jaką teraz mamy.... W chwili, gdy doszłoby do zamieszek rękoczynów ciekawe kto tłumaczyłby sie z nieszczęścia - upadku dziecka, kalectwa, oberwania kamieniem itp. Brak odpowiedzialności ze strony organizatorów jak również rodziców.
Eliza
Eliza 26.10.2020, 08:45
Ale Was boli Pan Łazarz, masakra jak go hejtujecie!
pawel
pawel 26.10.2020, 09:42
Dla niego każda krytyka to hejt. Nie wyrósł z piaskownicy.
Dębiczanka
Dębiczanka 26.10.2020, 06:20
Tragedia co za dzicz. Ten motłoch to Polacy? To opłacani klakierzy. Widać to po "intelinencji" wyposanej na twarzach.
PiSs Off
PiSs Off 30.10.2020, 13:46
Nie, gorszy sort. W przeciwienstwie zapewne do ciebie
dębiczanin
dębiczanin 29.10.2020, 16:21
Po wpisie widać jaka z ciebie dębicka inteligentka, że piszesz o wyposanej twarzy.
Gdh
Gdh 26.10.2020, 13:53
Klakierów to widać, ale po elokwencji w komentarzach. Prawdziwa dzicz to odbieranie komuś podstawowych praw decydowania. Ten motłoch to obywatele walczący o to prawo. Ale jak się kursuje z kościółka do warzywniaka tylko to widocznie ma się najwięcej do powiedzenia o polskości.
PiSs Off
PiSs Off 30.10.2020, 13:47
Nie zrozumie, IQ<20
7of9
7of9 26.10.2020, 09:27
raczej nie chciałbym widzieć inteligencji Pani dębiczanki. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić te Pani wypociny..(parafrazując pewnego klasyka). Kobiety walczą o swoje prawa i wolność, bo im się je odbiera w imię jakichś fanaberii i fundamentalistycznych bredni.
on
on 26.10.2020, 07:33
Tragedią jesteś ty pewnie głosowałaś na pis skoro popierasz aborcje .Przez was to się dzieje teraz
Janka
Janka 26.10.2020, 01:44
Lewacki motłoch i tyle. Jedyne czego pragną to możliwość bezkarnego mordowania swoich nienarodzonych dzieci.
PiSs Off
PiSs Off 30.10.2020, 13:51
Zapewne wiesz, ze wzywani przez malego gnoma tzw. obroncy kosciolow to w 99% kibole. Nie kibice. KIBOLE. I jesli sie ciut orientujesz, to 99% z tych 99% to zorganizowane grupy, ktore muszaja haracze, sprzedaja narkotyki, itd.
Zapewne tez orientujesz sie, narkotyki doprowadzaja w dluzszym lub krotszym okresie do smierci 99% osob ich zazywajacych.
To teraz mi odpowiedz, maja krew na rekach czy nie?
Tylko krotko prosze, bo poziom Twojego IQ nie pozwoli Ci na dluzsza wypowiedz, wiec krotkie TAK lub NIE wystarczY.
Qwerty
Qwerty 26.10.2020, 00:24
Jak można się dziwić że ludzie skandują takie rzeczy, skoro to orzeczenie to czyste zwyrodnialstwo i to jeszcze podsycające społeczeństwo w czasie pandemi. Widzę że decydować za kogoś łatwo to i rozumiem że hejtujący demonstrantów będą się pierwsi zgłaszać do opieki i szybkiego pochówku takich dzieci?!
Kitrys
Kitrys 26.10.2020, 11:41
widać że reprezentujesz gimbazę !!! o logice nie masz pojęcia...
ale zawsze możesz poczytać:
Konstytucja RP art 38
Deklaracja podstawowych praw człowieka ONZ art 3
Qwert
Qwert 26.10.2020, 12:41
A ja widzę jaką wyżynę ty reprezentujesz. Zdanie zaczynamy z wielkiej litery, przed znakami interpunkcyjnymi nie dajemy spacji. To gdzieś w 3 klasie podstawówki uczą.
PiSs Off
PiSs Off 30.10.2020, 13:52
Ty, tez by moglo byx z duzej litery.....
Uczyl Morcin Morcina.....
Bez rozczarowania
Bez rozczarowania 26.10.2020, 00:00
Na zdjęciach sama elita społeczeństwa Dębicy.
PiSs Off
PiSs Off 30.10.2020, 13:53
A na zdjeciach brak ELYTY pisowskiej
Gabi
Gabi 25.10.2020, 23:55
Oglądałam relacje - SUPER - jestem dumna za to miasto, za Dębicę. W końcu mega protest przeciwko polityce PiS. Co buduje to bardzo duża ilość młodych osób. Brawo dla uczestników i wszystkich co przyczynili się do organizacji!
bruno
bruno 26.10.2020, 10:43
Tyle tylko , że to nie Dębiczanie. Przyjezdni Te same kartony te same hasła . Po prostu jeździ jakaś zorganizowana grupa przestępcza po kraju i robi burdy.
Antypis.
Antypis. 29.10.2020, 10:57
A kto głosował za pisem jak nie dębiczanie na czele z tobą.
onurb
onurb 27.10.2020, 00:15
@bruno - Mam zła wiadomość chyba demencja się kłania, jak nie poznajesz sąsiadów :)
Żondzi Xionc
Żondzi Xionc 26.10.2020, 14:09
Ta sama "grupa przestępcza" jak to nazwałeś była wczoraj we wszystkich miastach Polski??
Według Łukaszenki na Białorusi też "grupa przestępcza" robi burdy... Podobieństw z Białorusią coraz więcej u nas.
Medrzec
Medrzec 25.10.2020, 23:42
Lewacka chołota! Powinni mandaty dostać. Im tak zależy na dobru jak bolszewikom.
cezrdem
cezrdem 27.10.2020, 00:36
@medrzec - Prawackiemu fanatyzmowi to chodzi o dobroć bo dziecko sobie może umrzeć po porodzie, a matka nie jest ważna?
antypis
antypis 26.10.2020, 14:19
Wyjdź na ulicę powiedz to prosto w oczy kobietą co walczą o swoje prawa i przy okazji facetom co je wspierają , popatrz co się dzieje w Polsce teraz .Proponuje Ci jeździj po Polsce i dawaj im mandaty
usu
usu 25.10.2020, 23:32
Nagrania u Cukerberga nie obejrzę, dla zasady.

Pozostałe