Z więzienia do azylu - pomagają funkcjonariusze i skazani.

  • 27.10.2020, 09:33 (aktualizacja 27.10.2020, 16:08)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Z więzienia do azylu - pomagają funkcjonariusze i skazani. Fot. ZK w Dębicy
Kiedyś mieszkały w nich psy służbowe, teraz budy - odnowione przez skazanych - trafiły do przytuliska dla bezdomnych czworonogów w Dębicy.

Pomoc z Zakładu Karnego dotarła do Azylu dla bezdomnych psów w Dębicy na Brzozowym Ranczo przy ul. Wielopolskiej. Siedem  bud wraz z legowiskami i kocami  to doskonały prezent dla bezdomniaków przed zbliżającą się zimą.  Budy nie są nowe, maja swoją historię.

- Były w przeszłości użytkowane na terenie naszej jednostki penitencjarnej przez psy służbowe. Od wielu lat nieużywane, przypominały jedynie o służbowych czworonogach. Budy i legowiska zostały odnowione oraz pomalowane. Wymieniono w nich zniszczone elementy i przygotowano do sezonu zimowego. Dzięki temu przez wiele lat będą mogły jeszcze służyć porzuconym psom. Akcja spotkała się ze szczególnym zrozumieniem i entuzjazmem wśród naszych funkcjonariuszy i pracowników, zwłaszcza tych, dla których pies to najlepszy przyjaciel człowieka - mówi kpt. Mariusz Konefał, rzecznik prasowy ZK w Dębicy. 

I podkreśla, że nie była to pierwsza akcja pomocowa, przygotowana przez funkcjonariuszy i osadzonych w więzieniu. Z tej aktywności cieszy się ppłk. Krzysztof Maźnicki, zastępca dyrektora ZK. 

- Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Dębicy chętnie włączają się do akcji pomocowych, tam gdzie jest taka potrzeba - podkreśla.

Jenak najbardziej na pewno cieszą się same psy, bo dzięki tej pomocy w zimie będą miały ciepło, sucho i wygodnie. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe