Nie żyje ks. Józef Majka

  • 27.10.2020, 11:37 (aktualizacja 28.10.2020, 13:43)
  • Janusz Grajcar
Nie żyje ks. Józef Majka Ks. Józef Majka (z białą stułą) zmarł w wieku 69 lat.
We wtorek 27 października przed południem na profilu FB Sołectwo Chotowa opublikowana została informacja o śmierci ks. Józefa Majki, proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej.

Ks. Józef Majka urodził się 5 października 1951 roku w Mordarce, jako syn Franciszka i Józefy z domu Włodarczyk. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 6 czerwca 1976 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Rzezawa (od 1976 r.), Jazowsko (od 1979 r.), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1985 r.) oraz Borowa koło Mielca (od 1988 r.).

W 1994 r. został mianowany proboszczem parafii św. Zygmunta w Żelichowie. Pięć lat później objął urząd gospodarza parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie. 16 czerwca 2006 r. został mianowany administratorem parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej, a po dwóch latach jej proboszczem. Ponadto pełnił funkcję kapelana szpitala w Dębicy oraz dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie Radłów.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1994 r. diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 1996 r. diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

W tym roku w maju cieszył się jeszcze, że z parafii, którą kieruje, wyszedł neoprezbiter. Nie ukrywał radości, kiedy w progach chotowskiej świątyni witał ks. Michała Pierza.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Chotowej zostanie odprawiona w piątek 30 października o godz. 14:00. Ciało spocznie na cmentarzu w Limanowej.

Czytaj też: Nie żyje ks. Stanisław Biernat

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe