Młodzież z II LO oraz MG 4 najlepsza w udzielaniu pierwszej pomocy

  • 28.04.2017, 10:58 (aktualizacja 28.04.2017, 11:07)
  • Admin Admin
Młodzież z II LO oraz MG 4 najlepsza w udzielaniu pierwszej pomocy
Na obiektach Zespołu Szkół nr 2 i Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, będące także Rejonowymi Eliminacjami Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Wygrała drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy w składzie: Dominik Wrona, Aleksandra Jędrzejczyk, Gabriela Bylica, Hubert Simbida, Gabriela Kamaj.

Opiekunem zespołu był nauczyciel Maciej Kita. Młodzież z tej szkoły będzie reprezentować powiat dębicki na zawodach okręgowych w Rzeszowie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2, trzecie z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, czwarte z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
W grupie szkół gimnazjalnych startowało 10 drużyn.  Brały udział wyłącznie w zawodach powiatowych. Pierwsze miejsce zajęło Miejskie Gimnazjum nr 4 w składzie: Oskar Leszczyński, Krystian Słowik, Waldemar Jodłowski. Opiekunką zespołu była na Iwona Słowik.
Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Brzeźnicy, trzecie Gimnazjum z Pustyni.
Organizatorem mistrzostw był Zespół Szkół nr 2, a głównym  koordynatorem zawodów nauczyciel tej szkoły Waldemar Zapór. Funkcję głównego sędziego pełniła  lek med. Stanisława Dybowska, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Dębicy.
W zawodach  w roli pozorantów i sędziów pomagali członkowie grupy DGA Werewolf, Jednostki Ratownictwa Gaśniczego nr 1 z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy i Nagawczyny oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.

Zbigniew Szurek

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a
a 30.04.2017, 23:16
oj, ale przy takich dziewczynach to nic dziwnego stracić oddech. Brawo Panie Kita :-)

Pozostałe