Protest w sobotę. Czy WOT pomoże policji?

  • 28.10.2020, 09:32
  • Grzegorz Król
Protest w sobotę. Czy WOT pomoże policji? W ostatnią niedzielę policja zablokowała ul. Ligęzów, by tłum nie mógł podejść pod dom posła Jana Warzechy.
Według nieoficjalnych informacji podczas zaplanowanego na sobotę protestu kobiet w Dębicy policja może być wspierana przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz Straż Miejską.

W sobotę 31 października ma się odbyć drugi protest kobiet, które nie zgadzają się z niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Według niego tzw. eugeniczna przesłanka do przerywania ciąży jest niezgodna z Konstytucją. Z kolei protestujące przekonują, że tym samym zostaje odbierana im wolność wyboru. Pierwszy raz panie wspierane przez wielu mężczyzn zaprotestowały w ostatnią niedzielę. W Rynku zebrała się grupa około 500 osób, która następnie chciała przejść pod dom posła Jana Warzechy. Tuż przed nim ul. Ligęzów została zablokowana przez policję.

Do zabezpieczania protestu zostały ściągnięte patrole policji z komisariatów i posterunków policji z powiatu dębickiego. Czy w sobotę także będzie taka potrzeba? Niekoniecznie. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce obostrzeniami zabroniona jest aktywność grup powyżej pięciu osób. Jeśli ta wytyczna zostanie złamana policja ma prawo interweniować. Do pomocy tym służbom mundurowym wojewodowie skierowali również strażników miejskich oraz żołnierzy, także Wojsk Obrony Terytorialnej. Czy i oni zjawią się w sobotę na Rynku?

Protest ma się rozpocząć o godz. 18. Oprócz kobiet swój udział zapowiedzieli również przedsiębiorcy oraz rolnicy. Ale nie tylko oni.

- Dziś musimy pokazać, że jesteśmy po stronie kobiet! Fala protestów następuje w całej Polsce. Czas na motocyklistów. Wśród nas jest wiele Pań. Zróbmy to dla nich, a także dla wszystkich innych. Pełna mobilizacja. Oczywiście na motocyklach!!! - zachęcają członkowie motocyklowej grupy Dębicka Banda Świrów.

Czytaj także: Na Rynek wrócą w sobotę. Razem z nimi rolnicy i przedsiębiorcy 

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja.K.
Ja.K. 31.10.2020, 19:58
Gdzie byliście motocykliści?
Ale szacunek dla tych, którzy jednak się pojawili...
Logopeda
Logopeda 31.10.2020, 18:37
Smutno mi bylo ze was nie bylo ...
Onufry
Onufry 31.10.2020, 13:02
Dlaczego bestia zawyła? Ponieważ prawda o tzw. aborcji falsyfikuje wszystkie „prawdy” zwolenników „tolerancji i postępu”, których zbrojne ramię wyległo ostatnio na ulice naszych miast i szturmuje mury naszych świątyń.
Zwolennicy „tolerancji i postępu” są in gremio przeciwni karze śmierci dla okrutnych zbrodniarzy. Ale nie widzą nic zdrożnego w wykonywaniu kary śmierci (w okrutny sposób) wobec osób jak najbardziej niewinnych, których jedyną „winą” jest to, że istnieją.
Zwolennicy „tolerancji i postępu” przejmują się losem zwierząt futerkowych, niedźwiedzi polarnych i muszek w dolinie Rozpudy. Gdyby powiedzieć im, że na przykład (czysto hipotetycznie) hodowcy zwierząt uśmiercają je przez rozczłonkowanie żywcem lub przez odmóżdżanie, zatrzęśliby się z oburzenia z powodu tego niespotykanego okrucieństwa. Wysyłaliby lotne patrole „animalsów”, które miałyby powstrzymać taki ohydny proceder. Czego jednak nie wolno robić norkom i tchórzofretkom, bez żadnych oporów należy robić w odniesieniu do najsłabszych ludzi, zwłaszcza zaś tych wobec których istnieje podejrzenie nieuleczalnej choroby.
Baba Jaga
Baba Jaga 31.10.2020, 14:07
Napisz ilu matkom wychowującym niepełnosprawne ( niezdolne do samodzielnej egzystencji, leżące ...) dzieci ostatnio pomogłeś? Ile wyręczyłeś w opiece, tak, żeby miały choć chwilę wytchnienia? Ilu pomogłeś znieść wózki z ważącymi kilkadziesiąt kilogramów dziećmi z górnych pięter ( albo wniosłeś na górę?)
7of9
7of9 31.10.2020, 15:07
onufry niestety nigdy nie zrozumie tego co napisałaś....
Była zwolenniczka PiS
Była zwolenniczka PiS 31.10.2020, 13:39
Onufry pisowski aparatczyku idź się leczyć!
Onufry
Onufry 30.10.2020, 12:51
Tak usprawiedliwiała i zachęcała do napaści główna organizatorka “protestów” Marta Lempart w Radiu .Trzeba niszczyć fasady budynków a w razie wprowadzenia stanu wyjątkowego bojówki także “wprowadzą stan nadzwyczajny” – w takim tonie mówiła Marta Lempart ze Strajku Kobiet w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Mnóstwo osób nadal uważa, że przemoc i agresja ze strony bojówkarzy napadających na kościoły to “margines”, negując fakty wskazujące na to, że to stały, nieodłączny element tzw. strajku kobiet. Negują także fakt, że jedna z głównych organizatorek, Marta Lempart wprost i oficjalnie pochwala tego typu zachowania
– Naprawdę nie trzeba wchodzić do kościoła, czy niszczyć fasady budynków kościelnych – oceniła redaktor Beata Lubecka w poniedziałkowym programie.
– Ależ oczywiście, że trzeba – odpowiedziała Lempart. – Trzeba robić to, co się czuje. To, co się myśli i to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli – kontynuowała.
– A gdzie jest tolerancja dla katolików? – zapytała Lubecka. – To tu jest tolerancja dla katolików. Właśnie to jest tolerancja dla katolików – odpowiedziała Marta Lempart.
– To, że aktywiści zachowują się jak się zachowują, że przerywają Msze na przykład? – dopytała z niedowierzaniem Lubecka. – Oczywiście – odpowiedziała szefowa tzw. strajku kobiet.
pisWON
pisWON 30.10.2020, 14:42
W Dębicy żadne Kościoły nie były i nie będą atakowane! Przestańcie pisowscy judzić!
Wkurzony
Wkurzony 29.10.2020, 19:06
Po wypowiedziach J.Kaczyńskiego, Z.Ziobry, P. Czarnka, J. Przyłębskiej i K. Pawłowicz nie ma już żadnych wątpliwości, zrobią wszystko co najgorsze byle tylko utrzymać władzę. Dokładnie tak jak było z Komuną. Ta sama retoryka, takie same zachowania. Czy będą też strzelać do ludzi na ulicy ? Nie zdziwiłbym się. Ale ciemny lud, menele, hołota i gorszy sort i tak zwycięży, bo to jest prawdziwy suweren, który dłużej już nie chce tolerować tej władzy.
A przy okazji, Kościół to nie budynki, ale ludzie, a katolik to nie ortodoksyjny obrońca kościoła, ale siostra Małgorzata Chmielewska.
Tomco
Tomco 30.10.2020, 09:42
Myślałeś że będzie inaczej... Teraz zaprzęgną prokuratorów i wojsko. Ale My wam tego NIE ZAPOMNIMY. A usłuzni wykonawcy władzy i jej wybitni piewcy pamiętajcie wajha już powoli się przekręca
Alina
Alina 29.10.2020, 14:08
Mam nadzieję, ze wśród nas będzie Dominik Łazarz, znam go od kilku lat, ale to on nadaje ton protestom w Dębicy pod sądami i ostatniemu na Rynku. Takich liderów nam trzeba, a nie uzależnionych od takiego czy innego wójta!
Ja
Ja 31.10.2020, 08:33
Oczywiście A gdyby Dominik dostał stanowisko to nie będzie uzależniony... Za górami za lasami Żyła piękna księżniczka... O TYLE TO JEST WARTE
Żondzi Xionc
Żondzi Xionc 28.10.2020, 20:18
Myślałem, że PIS wyprowadzi na ulice partyzantkę Macierewicza (WOT) dopiero po pierwszych przegranych wyborach, żeby nie oddać władzy.
Nie sądziłem, że stanie się to dużo szybciej...
Ariusz
Ariusz 29.10.2020, 11:55
To som komandosi.
fanka dominika
fanka dominika 28.10.2020, 17:40
26% dla PiS w najnowszym sondażu Kantar dla Gazety Wyboczej. Spaść z 40 % to jest wyczyn. Jeszcze więcej ***** ***
Dominik podpisz sie
Dominik podpisz sie 28.10.2020, 22:23
Jeśli PiS nadal w sondażu dla wyborczej wygrywa, to znaczy, że ma z 45%.
cebula staniała
cebula staniała 29.10.2020, 17:15
Nie podpiszę się.
jaś
jaś 28.10.2020, 16:47
Już raz taką wypowiedz jak Kaczyńskiego słyszałem była to wypowiedz Jaruzelskiego i na drugi dzień rano nie było teleranka
student wsiz
student wsiz 28.10.2020, 14:15
Radzę zabezpieczającym nagrywać interwencje, widać jednego chętnego na miano męczennika za wolność i demokrację...
pytanie
pytanie 28.10.2020, 14:14
Czy na czele strajku KOBIET będzie znowu Łazarz?
Man
Man 28.10.2020, 13:18
Tam są hasła my body my choice a z tych gostków to same grobasy lub suchotnicy. Takiego z siłki to nie było ani jednego...
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 28.10.2020, 21:53
Bo im wystarczą mózgi, a nie mięśnie. Tobie tego pierwszego zabrakło, to rozwijasz drugie.
Man
Man 29.10.2020, 11:49
Skąd tą wiedze zaczerpnęła Pani? Może umówimy się na spotkanie na żywo z Panią oraz Panią Zuzanną? Proponuję.
Pyretta Blaze do Man
Pyretta Blaze do Man 29.10.2020, 18:31
Zastosowałam wnioskowanie dedukcyjne oparte na Pana wpisie.
Man
Man 30.10.2020, 19:06
Bardzo trafne - najpierw ty potem Pan.
wu o Man
wu o Man 30.10.2020, 17:37
Nie brakuje mi pierwszego i drugie nie rozwijam nadmiernie, napisałem to dla żartu i popieram protest ale nie wulgaryzmy, obsceniczność oraz infantylne podejście do sprawy przez protestujących. To może jednak się umówimy na żywo?
Zuza
Zuza 28.10.2020, 13:57
Tak infantylnego wpisu już dawno nie czytałam, widać zwolennik jedynej słusznej partii...
Man
Man 28.10.2020, 23:42
Lub nie wychwyciła Pani aluzji... Ktura to partia?
Obserwacja
Obserwacja 28.10.2020, 12:58
Tytuł - sprytne nakręcanie nastrojów społecznych
Norm
Norm 28.10.2020, 12:51
A gdzie do cholery jest ustawa o zgromadzeniu .PIS weź sie do roboty i do przestrzegania porządku w tym kraju. Wszystkim wszystko wolno !
Zuza
Zuza 28.10.2020, 12:44
Te komentarz pis-owiec są po prostu niesmaczne. Jak chcecie mieć standardy białoruskie lub putinowskie to jedzcie sobie na wschód. My wolni ludzie, młodzi i starsi chcemy Polski europejskiej nie putinowskiej! PiS WON
Damian
Damian 28.10.2020, 14:14
Europejskiej to niekoniecznie, ale z pewnością wolnej, także od agresji środowisk lgbt.
Zyba
Zyba 28.10.2020, 11:35
Ustawa prawnie obowiązuje od momentu wydrukowania w DU tak to jest projekt i wszystko jest oparte na nie prawnym rozporządzeniu
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.10.2020, 11:16
Jak czytam komentarze tych durnych PiSowskich trolli to jestem załamany. Jak tak bardzo brakuje wam terroru i państwa policyjnego to wy*ierdalac na Białoruś albo do Rosji. Tam będziecie szczęśliwi z działań rzadu przeciwko społeczności. My chcemy być cywilizowani.
Dębica
Dębica 28.10.2020, 19:13
Popieram Cię w 100% niech PIS pakuje manatki i ich wysłanniki i na Rosję Putin zajmie się nimi .
Krzysiek
Krzysiek 28.10.2020, 11:02
Ludzie bez wyobraźni. To jest przerażające!
Piotr
Piotr 28.10.2020, 11:00
Policja powinna wyłapywać te grupki za nim jeszcze dojdą na rynek, ładować po 500 zł za gromadzenie się. Jak gówniara nie kupi sobie nowych dzinsów to następnym razem będzie siedzieć w domu...
A zresztą od soboty pewnie wejdzie godzina policyjna i bedzie po temacie..
752
752 28.10.2020, 11:16
Czemu ma ich łapać ! bo ludzie chcą wolnego kraju mają za to dość PISu bo to dzięki wam tak się dzieje , jak byś głosował mądrze to by się to nie działo
krzysiek
krzysiek 28.10.2020, 11:54
Jeszcze zatęsknicie za PIS-em. Ale mam nadzieję, że następne wybory też przegracie.
elo
elo 28.10.2020, 19:08
Dziś w Łodzi strajkuje 27 000 ludzi a gdzie reszta kraju , chciał bym żeby się ludzie zjechali na Podkarpacie i zrobili porządek z takimi ludźmi jak ty czy za głosowanie na pis wtedy Policja nie pomoże bo ucieknie
ebes
ebes 28.10.2020, 16:56
PiS już nigdy żadnych wyborów nie wygra.
Żondzi Xionc
Żondzi Xionc 28.10.2020, 20:12
Obawiam się, że jak PiS wyborów nie wygra to i tak ogłoszą że wygrali (teraz mają 3 lata czasu żeby przy ordynacji wyborczej pomajstrować). Jesteśmy na prostej drodze do tego, żeby Polska stała się lustrzanym odbiciem Białorusi Łukaszenki.
53436
53436 28.10.2020, 19:11
PIS powoli przestanie istnieć :D kaczor zrobił swoje
knpku2020
knpku2020 28.10.2020, 12:50
500+ robi swoje. pis kazal ci tez nieuzywanie mozgu? obudz sie czlowieku.
1321
1321 28.10.2020, 19:10
Pogłoski są że 500+ ma być zabrane bo brakuje pieniędzy , a nie dawno przecież PIS chciał sobie podwyżkę dać
7of9
7of9 28.10.2020, 12:17
Niektóre piotrki i krzyśki tęskną za zamordyzmem, laniem obywateli bez powodu przez nawet nie tyle milicję co jakieś bojówki(sułtan wczoraj wezwał), Wszystko to już było i jest doskonale opisane czym się coś takiego kończy. No ale widzę że tęsknota za barbarzyństwem wiecznie żywa. Kobiety protestujcie! nie możecie pozwolić sobie odebrać podstawowych praw!!a faceci wspierać!
Justyna
Justyna 28.10.2020, 10:54
Nudzi się gówniarzom w domach.... Noście, noście wirusa, jam ma już to za sobą zobaczymy jak ty i twoja rodzina to przetrwa...

Pozostałe