Szpital w Dębicy: kolejne oddziały dla chorych na covid

  • 29.10.2020, 08:14 (aktualizacja 29.10.2020, 09:42)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Szpital w Dębicy: kolejne oddziały dla chorych na covid
Do jutra na przyjęcie chorych ze zdiagnozowanym covid 19 ma być w szpitalu gotowych 156 łóżek.

Do tej pory do leczenia zakażonych koronawirusem, oprócz zakaźnego, przeznaczone były dwa oddziały wewnętrzne - w sumie 90 łóżek. Rosnąca fala zachorowań wymusiła przygotowanie kolejnych miejsc dla chorych na covid. Od jutra będą trafiać także na oddziały przekształcone na covidowe z dotychczasowej neurologii i ortopedii. Za kilka dni takie przeznaczenie będzie miał  także oddział dziecięcy.

Nadal nie funkcjonuje chirurgia - większa część personelu przechodzi zakażenie koronawirusem. Kiedy oddział wznowi pracę, też będą tu trafiać wyłącznie zakażeni pacjenci.

- Z problemami wymagającymi interwencji chirurgicznej - tłumaczy Przemysław Wojtys, dyrektor szpitala. 

Normalnie działać mają  oddziały ginekologiczny oraz noworodków. Dyrektor Przemysław Wojtys zapewnia, że zostały zabezpieczone i odseparowane od reszty szpitala. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
radny
radny 29.10.2020, 23:44
Dyrektor jest tylko pracownikiem Starostwa i robi co jest w jego mocy natomiast Starostwo Dębickie przespało ten okres od lipca i nic nie zrobili i nie wiem na co czekają już dawno powinni stworzyć dodatkowy obiekty na przyjęcie ludzi z covidem no ale tak jak dbają o Nas rządzący tak i dba Starosta
???
??? 29.10.2020, 10:37
No to przecież jeszcze w poniedziałek dyrektor twierdził, że dziecięcy nie będzie oddziałem covidowym.
Cezet
Cezet 29.10.2020, 17:48
Wszelkie słuszne pretensje proszę uprzejmie kierować do władz kraju. Gdy mieliśmy czas, żeby przygotować się do oczywistej drugiej fali Covid-19 zamiast tego na topie były strefy wolne od LGBT.
Hugo
Hugo 30.10.2020, 19:55
A od czego są władze lokalne? Co robił burmistrz w tym czasie? Odpusty, jakieś imprezy plenerowe itp. itd........

Pozostałe