Jutro pożegnają komendanta

  • 30.10.2020, 13:37 (aktualizacja 30.10.2020, 14:27)
  • Grzegorz Król
Jutro pożegnają komendanta Artur Kowalski tuż po odbiorze Brązowego Medalu Za Zasługi dla ZHP. Na zdjęciu z Małgorzatą Dybowską.
W sobotę 31 października, o godz. 10:30 w kościele Miłosierdzia Bożego rozpocznie się różaniec w intencji Artura Kowalskiego. Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Dębicy zmarł wczoraj w wieku 41 lat.

Pół godziny później odprawiona zostanie msza pogrzebowa, a po niej ciało hm. Artura Kowalskiego HR przeniesione zostanie na Cmentarz Komunalny przy ul. Cmentarnej w Dębicy.

Artur Kowalski urodził się 1 października 1979 roku. Przez około trzy dekady związany był ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, w którym pracował z dziećmi i młodzieżą. Pełnił również wiele funkcji, był m.in. skarbnikiem Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie. W listopadzie ubiegłego roku wybrany został komendantem Hufca ZHP w Dębicy. Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP.

W związku ze śmiercią Artura Kowalskiego komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie hm. Mariusz Bezdzietny HR wydał wczoraj rozkaz specjalny.

- Druhny i druhowie zarządzam żałobę w Chorągwi Podkarpackiej ZHP od dziś do dnia pogrzebu. Sztandary harcerskie polecam przepasać kirem, a Krzyże Harcerskie przepasać czarną wstążką - napisał komendant.

Czytaj także: Nie żyje Artur Kowalski

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe