Rząd zamyka cmentarze od jutra!

  • 30.10.2020, 15:42 (aktualizacja 30.10.2020, 19:50)
  • Grzegorz Król
Rząd zamyka cmentarze od jutra! summa z Pixabay.
Podczas trwającej właśnie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że cmentarze w sobotę 31 października oraz 1 i 2 listopada będą zamknięte.

Jak wyjaśnił Mateusz Morawiecki chce uniknąć sytuacji, w której wiele ludzi będzie gromadziło się przy stoiskach, bramach cmentarnych, a także w komunikacji miejskiej. Dodał, że nie chce, by za trzy tygodnie od odwiedzenia cmentarza we Wszystkich Świętych ktokolwiek musiał zostać na nim pochowany.

- Bardzo mi przykro z tego powodu, bo sam chciałbym odwiedzić grób mojego taty - podkreślił premier Morawiecki.

W trakcie konferencji odniósł się także do protestów trwających w całym kraju, apelując by spory światopoglądowe odłożyć na lepsze czasy. 

- Ale są też dobre informacje - powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że najprawdopodobniej w styczniu pojawi się szczepionka przeciwko koronawirusowi. Premier ma nadzieję, że jeszcze w listopadzie rozpocznie się odmrażanie tych gałęzi gospodarki, które w ostatnich tygodniach zostały zamknięte.

Czytaj także: Jutro pożegnają komendanta

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Logopeda
Logopeda 31.10.2020, 13:25
Cenne ludzkie życie
Najpierw myślimy o tym, że posiadamy cenne ludzkie ciało, że nasze życie stanowi bardzo szczególną szansę. Powinniśmy starać się podejmować w nim właściwe decyzje i przeżyć je tak, by było ono pełne znaczenia. Nauki Buddy mówią, że wszystkie istoty – nie tylko ludzie – mają naturę buddy. Jednak tylko w ludzkim ciele możemy zrealizować ten potencjał. Natura buddy to wolność umysłu – urzeczywistnienie jej oznacza bycie wolnym od pomieszania. Nie możemy zmarnować takiej szansy. Tymczasem przeważnie jesteśmy skoncentrowani na zdobywaniu rzeczy, które są jedynie przemijające i efemeryczne. W rezultacie zostaje nam bardzo mało czasu na praktykowanie nauk. Oto powód, dla którego nauczyciele podkreślają konieczność myślenia uniwersalnego, w dalszej perspektywie. Dlatego inwestujmy w osiągnięcie trwałych korzyści. Umysł nie ma końca ani granic, będzie istniał zawsze. Nie rozpuści się, ani nie odejdzie, dlatego urzeczywistnienie go jest takie ważne. Chcemy, aby był wolny od cierpienia, wolny od niewiedzy.

Warunki osiągnięcia cennego ludzkiego życia
Zgodnie z prawem przyczyny i skutku, odrodziliśmy się jako ludzie w wyniku naszych wcześniejszych działań. Jeżeli postępujemy w sensowny sposób, ponownie będziemy cieszyć się dobrymi warunkami. Dobre warunki to okoliczności sprzyjające praktykowaniu dharmy, czyli odrodzenie się w miejscu, gdzie prawdziwi nauczyciele przekazują nauki Buddy; brak upośledzenia uniemożliwiającego zrozumienie lub praktykowanie nauk. Przeszkodą jest bycie osobą nie posiadającą jakiegokolwiek zaufania, współczucia czy możliwości jego rozwinięcia. Komuś takiemu trudno rozpocząć praktykę. W „Klejnotowej ozdobie wyzwolenia” Gampopa wyjaśnia, że wyżej wymienione warunki składają się na cenne ludzkie odrodzenie. Każdy ma naturę Buddy, ale brak którejś z tych okoliczności sprawia, że podążanie ścieżką dharmy jest niemożliwe. Inne teksty mówią, że jeśli nawet wiemy, co jest dla nas korzystne i chcemy rozwijać nasz potencjał, uniemożliwiają nam to pragnienia, przywiązania i przyzwyczajenia. To tak, jakby ktoś zaproponował nam bardzo dobrą pracę i piękne mieszkanie w miłej okolicy, ale my wolimy mieszkać w nieprzyjemnym otoczeniu i zostać w naszej obecnej pracy, gdzie znajdujemy się pod silną presją. Jest tak, ponieważ myślimy, że nie możemy odejść, ponieważ nie potrafimy „puścić” tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Z powodu przywiązania nie umiemy zmienić naszej sytuacji na lepszą. Należy uwolnić się od takiego lgnięcia, w przeciwnym razie sami będziemy sobie wciąż wszystko utrudniali. Uważamy życie za coś pewnego, dlatego wiele rzeczy nas absorbuje, a nie myślimy o tym, co jest dla nas naprawdę korzystne. Kiedyś nasz czas się skończy, a wówczas będzie za późno. Rozmyślanie o cennym ludzkim ciele nie powinno wywierać presji, a raczej motywować nas do dokonywania właściwych wyborów. Stopniowo sami możemy ocenić jakość naszego życia. Zaczynamy więc coraz bardziej doceniać dharmę. Pozdrawiam
Ksiądz
Ksiądz 31.10.2020, 11:17
„Uważam że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam - nie wolno naruszać” to słowa Lecha Kaczyńskiego z 2007r. kiedy to Rydzyk szalał krytykował a teraz sam jest za wyborem. Jareczek tego nie rozumie i zasłania się kościołem a decyzje zmarłego brata ma daleko w ***. Czy kościół pomoże w utrzymaniu instytucji i placówek w których będzie przybywać niepełnosprawnych osób bo dobrze wiemy że ich przybędzie. Dobrze też wiemy że państwo aktualnie takim osobom zabiera zasiłki. Z czasem na pracę w takim kraju będą mogli liczyć tylko lekarze i fizjoterapeuci. Rząd skopał rolników, przedsiębiorców, służbę zdrowia a teraz złapał się praw kobiet. Więc obywatele nie róbmy nic bo Polska to wolny kraj i tu dobrze się żyje i będzie tylko lepiej. Nie wychodźcie na ulice nawet jak szaleniec Jareczek bawiący się w dyktatora odetnie wam tlen. Możecie wówczas pójść na plebanie a tam otrzymacie błogosławieństwo i obiad z kaczki. Na zachodzie kościół jest opodatkowany bo obywatele tych państw uważają że praca duchownego to zawód. Skoro Polska to taki katolicki kraj to dlaczego księża nie pomagają biednym i chorym tylko patrzą jak odwalić kościół i plebanię? Tyle jest przecież biednych rodzin w każdej parafii. Jak żyją w tych parafiach księża a jak rodziny mające dzieci. Czasami to jak wejść do zamku i do stodoły. Dlaczego księża w tym kraju nie płacą podatków.? Bo co? Bo są posłannikami Boga? A jak zabije czy zgwałci to też przejdzie bo to przecież duchowny. Pan Jezus chodził boso i nauczał o miłości do bliźniego. A dziś co jest w kościele na mszy św. tylko polityka. To to jest wiara i kościół. Apel do wszystkich Nie wychodźcie z domów róbcie tylko przelewy na nowe plebanie i lepsze samochody. A jak zabraknie wam czegokolwiek otrzymacie teleporadę od kapłana i rządu. "
„Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.“ Kto zna ? Dawid nawiązuje do doliny cienia najbardziej niebezpiecznego miejsca. To tam pobito człowieka, którym zaopiekował się Samarytanin. Czy tak wyglada kościół w dzisiejszych czasach czy udziela pomocy ? Dobrze wiemy że nie, podobnie jak państwo. A to nie tyczy się tylko pomocy dla kobiet to dotyczy każdego sektora gospodarki który ma dziś problemy. Dlaczego posługa duchownych nie jest traktowana jak zawód ? Każdy przecież jest dzieckiem Boga. Dlaczego płacicie podatki przecież tak samo wierzycie jak duchowny a różnica jest tylko taka że on odprawia msze św. a Wy nie. Dlaczego rząd zabiera Wam za Waszą pracę a im nie ? Padają zdania że w niektórych kościołach są nawet cenniki. Nie mówi się o tym głośno bo nikt nie chce narazić się księdzu. Dlaczego ? Pan Jezus ochrzcił by za darmo nigdzie też nie pisze że miał jakaś taryfę. A dziś co się dzieje, ksiądz nie zrobi nic bez zapłaty. A jak się mu za mało da w kopertę to jeszcze z ambony skrytykuje. Pan Jezus nie chodził z tacą 3 razy dziennie tylko mówił o tym żeby się dzielić. Co zrobili z tym kapłaństwem bo daleko mu do tego które reprezentował Pan Jezus. Jak to nazwać pasożytnictwem czy jawną zezwoloną sprytną kradzieżą ? A gdzie siódme przykazanie ? Czy to diabeł w spódnicy ? Ciekawe ilu z nich umarło by dziś na krzyżu za nasze grzechy ? Czy tak by się pchali do seminarium ? Są dyskusje i „dyskusyjki” można przeczytać komentarze jak piszecie że ksiądz nie chce ochrzcić dziecka zdeformowanego mówiąc że „ to coś nawet nie jest człowiekiem”. A gdyby tak Pan Jezus miał zdeformowaną twarz ? Czy powiesili by Jego obraz w kościele ? Robią co chcą i mówią co chcą. Nie brońcie się ! Nie protestujcie bo ksiądz również czyta spotted i później potępi. Starsi chcą dawać to niech dają. Wolny wybór ale wiecznie żyć nie bedą. Kto tu zostanie, tu będzie żył i płacił podatki. Gdzie hasła rzadu „chcemy powrotu młodych do kraju” ? Za chwile kolejna lawina młodych ucieknie z tego kraju. A co wtedy z niepełnosprawnymi i chorymi ? Rząd powiedział ostatnio„ kasa jest pusta” a kościół napewno nie pomoże bo jak zwykle będzie potrzebował dla siebie i jeszcze bedą ciągnąć od Was. Nie walczcie, siedźcie cicho i Boże broń nie reagujcie na nic a już tym bardziej agresywnie nawet jeśli zaczną gazować bo Bóg Was ukarze. Polska to super kraj a katolicka wiara w nim czyni cuda. Tu jest super opieka zdrowotna, dobre szkoły, dobre wynagrodzenia a najlepsze jest powietrze i śmieci z innych krajów. Po co więc nadzieja by było lepiej jak to kraj usłany różami. Dziękujemy !!! Oby tylko Jareczek nie udusił się w tej maseczce bo kto będzie rządził tymi obywatelami których wyprowadził z domów narażając ich zdrowie. No kto ?!? A kto zajmę się jego kotem ? No kto ?!? Boże czy Ty to widzisz ? Dlaczego nie grzmisz ? Do kogo w tym roku nie powinien przyjść Mikołaj ? Najciemniej jest pod latarnią a w dolinie rydzów ta latarnia nie prędko zgaśnie. Nie bądźmy gniewni bo nikomu nie dzieje się krzywda. Koniec bazgrania. Miłego dnia.
Logopeda
Logopeda 31.10.2020, 13:18
Karma oznacza przyczynę i skutek. Nie ma nic wspólnego z przeznaczeniem czy losem. Zrozumienie, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje własne życie, sprawia, że możemy świadomie gromadzić pozytywne wrażenia prowadzące do szczęścia i unikać działań, które w przyszłości spowodują cierpienie.

Efekty wszystkich naszych pozytywnych działań możemy skutecznie wzmocnić używając metod Diamentowej Drogi, a negatywnych oczyścić lub przekształcić
w mądrość.
Toska
Toska 31.10.2020, 07:29
Covid w ostatnich godz zmutował?,,,unosi się tylko nad cmentarzami?,,,,a nad wrzeszczacymi małolatami na ulicach juz nie?
Konrad
Konrad 30.10.2020, 19:16
IQ morawieckiego = max rozmiar jego buta.
Idiotyczna decyzja ale co spodziewać się po takich tuzach intelektu w tej socjalistycznej partii.
Polsko dokąd zmierzasz?
7of9
7of9 30.10.2020, 19:57
Od 5 lat zmierza do katastrofy.
Bądzmy rozwazni i bezpieczni
Bądzmy rozwazni i bezpieczni 30.10.2020, 17:28
I bardzo dobrze , jeszcze protesty rozgonic i wzrost zachorowan znacznie spadnie . To nie jest czas na protesty aktualnie bo zdrowie jest najwazniejsze !!!
Wściekła Mama
Wściekła Mama 31.10.2020, 11:57
Żeby tylko Biedronki nie zamknęli. Zbieram naklejki dla bombelka. Ostatnio poprosiłam przy kasie jakiegoś typa, żeby dał mi swoje naklejki, a ten cham kazał zabrać mi się do roboty. Chyba nie wie, ile kosztuje fryzjer, czy tipsy, a ja muszę znaleźć jakiegoś ojca, bo kolejny bombelek rośnie pod moim serduszkiem.
Franek
Franek 30.10.2020, 20:09
Popieram w całej rozciągłości
polak
polak 30.10.2020, 16:52
Ale po co? Przecież nie ma koronawirusa.
Antypis.
Antypis. 30.10.2020, 16:07
Naczelnika Kaczyńskiego to nie dotyczy, on i tak wjedzie na cmentarz samochodem, podobnie jak i na Wawel.

Pozostałe