Parkingi pełne, wzmożony ruch przy cmentarzach

  • 30.10.2020, 17:29 (aktualizacja 30.10.2020, 19:40)
  • Grzegorz Król
Parkingi pełne, wzmożony ruch przy cmentarzach
Po tym, jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od jutra przez trzy dni będą zamknięte cmentarze, mieszkańcy powiatu dębickiego ruszyli na groby swoich bliskich.

W Dębicy ruch powoli się rozładowuje, ale na przycmentarnych parkingach ciężko znaleźć wolne miejsce. Wśród osób, które przyszły na groby bliskich dało się usłyszeć słowa niezadowolenia z decyzji Mateusza Morawieckiego.

- Mógł ogłosić za dziesięć północ - mówił jeden z mężczyzn.

Dodał, że dziwnym trafem wirus nie roznosi się w galeriach, czy sklepach, ale na świeżym powietrzu już tak. Pod cmentarzami dłużej pozostali także handlarze zniczami i kwiatami, dla których może to być ostatnia szansa na to, by coś sprzedać.

- Znicze mogą leżeć do przyszłego roku, czy do świąt Bożego Narodzenia, a co ja z chryzantemami mam teraz zrobić? Oczywiście 3 listopada będę tu stać, ale nie ma szans, żebym to wszystko sprzedała - mówi pani Marta, która handluje pod cmentarzem komunalnym na Cmentarnej.

Premier Mateusz Morawiecki decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy podał dzisiaj, około godz. 16. Zapewnił, że jest mu przykro, ale według niego to jedyna możliwość, by zabezpieczyć mieszkańców kraju przed zakażeniem koronawirusem. Jak jednak można przeczytać na fejsbukowym profilu Ministerstwa Zdrowia ograniczenia te nie dotyczą uroczystości pogrzebowych i czynności związanych z ich przygotowaniem.

Czytaj także: Rząd zamyka cmentarze od jutra!

Grzegorz Król

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pisiorek
Pisiorek 02.11.2020, 19:40
Zapomniało sie jak za rządów PO było wspaniale ani pracy tylko zwykli kombinatoży dobrze żyli
Piotrek
Piotrek 01.11.2020, 00:36
Dla tych wszystkich durnych dyletantow...jestesmy jednym z ostatnich krajów gdzie nie ma lock downu jeszcze a to zawdzieczamy wspaniałemu rządowi jaki mamy.
Polak
Polak 31.10.2020, 09:10
Sposób zamknięcia cmentarzy pokazuje tylko cynizm władzy wobec społeczeństwa, a jednocześnie jej całkowitą bezradność wobec pandemii. Stracili pół roku na przepychanki wyborcze, a teraz podpalili kolejną awanturę z aborcją. Po to tylko, by odwrócić uwagę od najważniejszych problemów. Szkoda tylko, że największym przegranym będzie KK, który naiwnie dał się wciągnąć w rozgrywki polityczne. Najgorsze jest to, że w Polsce nie ma wiarygodnej i wystarczająco silnej opcji, która mogłaby pogodzić Polaków.
909
909 31.10.2020, 10:01
Rząd do samego końca nie chciał zamykać cmentarzy... Cały czas czekał na stabilizację liczby zakażeń... Ale niestety się nie doczekał i decyzja mogła być tylko jedna. A co do ogłoszenia to uważam że można było jessc e poczekać z nią do np 20 godz. żeby uniknąć tłumów na ostatnią chwilę..
606
606 31.10.2020, 11:16
Tak, czekał od 6 miesięcy. Czekał i się doczekał, a raczej z.....
Polak
Polak 31.10.2020, 11:15
Mamy taki wspaniały, dobroduszny i dbający o nas rząd. A może dyletantów, którzy nie potrafią sobie poradzić i za wszelką cenę chcą utrzymać się przy korycie. Po trupach (Polaków) do celu...
kama
kama 01.11.2020, 11:05
przenieś się tam gdzie rządy dbają o obywateli , może Francja.... Holandia.....
Tofik
Tofik 30.10.2020, 22:39
Ja byłam na cmentarzu w zeszłą Sobotę ,bo chciałam uniknąć Tłumów .Dało się .Przecież można pójść po tych trzech dniach .
beata
beata 31.10.2020, 12:27
ja też byłam w zeszłą niedziele , ale chętnie poszłabym również w tą niedziele . Planowałam pójść na cmentarz z samego rana. Może warto byłoby dać ludziom szanse na rozłożenie wizyt dziś i jutro , zamiast zamykać cmentarze i tylko skumulować i wywołać masowe wizyty w ciągu kilku godzin piątkowego popołudnia. Ludzie naprawdę potrafią sami o sobie decydować.
z
z 30.10.2020, 21:55
Nie narzekajcie, Merkel robi Niemcom to samo. I też złorzeczą na rząd.
Pytanko
Pytanko 31.10.2020, 09:46
Od kiedy to Niemcy są wzorem dla naszego prawowitego rządu i narodu?
7of9
7of9 30.10.2020, 20:13
Myslę tak.. nie wiem kto głupszy?bolszewiki w rządzie ? czy ludzie którzy np. nie moga pójśc na cmentarz za miesiąc?
do 7of9
do 7of9 31.10.2020, 08:10
TY
7of9
7of9 31.10.2020, 14:51
:-)))) ubawiłem sie do łez, dzięki!! przedstawiciel dziadersów, plebanii obywatelskiej czy pisobolszewiii?a może czarna mafia>
Karol
Karol 30.10.2020, 20:12
Tragedia cmentarze zamyka a tłumy na protestach i jest ok ??tam nie będzie zakażeń!!! Co z tą Polską się dzieje ???
Do Karol
Do Karol 31.10.2020, 08:14
bedzie wiadomo kto sie zakazil i gdzie kto byl
Kacza zupa
Kacza zupa 30.10.2020, 19:56
A czy prokurator postawi zarzuty organizatorowi tych nielegalnych zgromadzeń?
Na miejscu premiera już bym spodziewał wezwania na przesłuchanie.

Też dziś byłem na cmentarzu, żeby zapalić znicze i sam widziałem jak, cytując niedoścignionych mistrzów propagandy, "chmura wirusowa unosi się nad demonstrantami";)
Konrado
Konrado 31.10.2020, 20:28
Prokurat to niech zajmie się pisiorami . Tyle pokradli i dalej na wolnosci
do kaczej zupy
do kaczej zupy 31.10.2020, 08:22
Nie nie postawi sam sie ukarali
Tymek
Tymek 30.10.2020, 22:43
Też byłam i widziałam
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.10.2020, 19:54
Miejmy tylko nadzieję że ten rzad zostanie szybko obalony to co oni robią przechodzi ludzkie pojęcie
do mieszkanca
do mieszkanca 31.10.2020, 07:49
Sam sie obal
Jan z małego lasu
Jan z małego lasu 30.10.2020, 19:49
Znicze mogą leżeć do przyszłego roku, czy do świąt Bożego Narodzenia, a co ja z chryzantemami mam teraz zrobić? Oczywiście 3 listopada będę tu stać, ale nie ma szans, żebym to wszystko sprzedała - mówi pani Marta.

A pani się dopiero teraz obudziła? Już od kilku dni było mówione, że cmentarze mogą zostać zamknięte, trzeba było opuścić cenę, a nie trzymać do końca.
Teraz to rozdać lub zupkę ugotować. :)
Precz z chamstwem i cynizmem
Precz z chamstwem i cynizmem 31.10.2020, 09:13
Dlatego ta pani powinna zmienić branżę i zostać internetowym trollem wpisującym takie cyniczne komentarze. Już byli tacy, którzy kazali żywić się mirabelkami lub szczawiem.
Absurdalnie wielka żółta gumowa kaczka
Absurdalnie wielka żółta gumowa kaczka 30.10.2020, 23:37
Czyli reasumując: pani Marta ma sprzedawać z trudem wyhodowane chryzantemy poniżej kosztów, czyli do nich dopłacać, żeby tylko premier uratował twarz, tak? A wystarczył potraktować nas poważnie i dać info o planach zamknięcia cmentarzy tydzień temu. I sprzedawcy i kupujący mieliby więcej czasu.
Tak przy okazji, zupa z chryzantem? Człowieku, czym tam Cię w tym małym lesie karmią?;)
7of9
7of9 30.10.2020, 20:01
jan z miłego lasu ma pewnie jakąs cieplutka pisowska posadkę i nie widzi ze ten rząd od pięciu lat zarzyna wszystko co tylko sie da. w powiecie dębickim jakies 70% głosowało na bolszewików z pis, macie co chcieliście!
PiSoff
PiSoff 30.10.2020, 19:42
Jak zwykle genialne posuniecie rządu, kto to wymyślił! Wszystko w ostatniej chwili i w popłochu!

Za tydzień mega wzrost zachorowań!
Do pizdoff
Do pizdoff 31.10.2020, 08:00
Jak zwykle genialne posuniecie rządu, kto to wymyślił! Wszystko w ostatniej chwili i w popłochu!

Za tydzień mega wzrost zachorowań po protestach!
kaka
kaka 30.10.2020, 20:06
Nooo, po protestach ;p
PiSoff
PiSoff 30.10.2020, 21:57
na protestach sami młodzi ludzie w większości, którzy nie są w grupie ryzyka. Na cmentarzach większość dziadków. Także pisowska narracja o protestach na nic się ma aparatczyku! Za tydzień, dwa przyrost zarażeń i co zgroza zgonów! Czy ktoś postawi zarzuty prokuratorskie temu co ludzi na cmentarze wyprowadził?
Amen
Amen 31.10.2020, 15:31
Ale plytko myslisz. Ci mlodzi ludzie maja rodzicow, dziadkow. Bedzie placz jak zaczna umierac bo sie wycia na ulicach zachcialo. I politycznie odpowiedza za to prowodyrzy tacy hak u nas ten z megafonem od posla Poncyljusza.

Pozostałe