Drugi protest w Dębicy. Tym razem z incydentami - zdjęcia

  • 31.10.2020, 20:04 (aktualizacja 02.11.2020, 11:13)
  • Grzegorz Król
Drugi protest w Dębicy. Tym razem z incydentami - zdjęcia
Dużo mniejsza grupa protestujących niż niespełna tydzień temu zebrała się na dębickim Rynku. Panie, wpierane również przez panów, ponownie sprzeciwiały się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo aborcyjne. Tym razem doszło do kilku incydentów.

Na środku dębickiego Rynku zebrały się protestujące panie. Po przeciwnej stronie, tuż przy pomnikach, ustawiła się spora grupa kibiców dębickiej Wisłoki. Protestujące kobiety powoli zbierały się w grupę, nie znając ich intencji. Wszystko wyjaśniło się, kiedy kibice rozwinęli transparent z hasłem: Kobiety walczcie o swoje - a was rozliczymy lewackie gnoje!

Manifestacja z początku przebiegała bardzo spokojnie. Jednak w pewnym momencie, kiedy kibice Wisłoki krzyczeli: Bóg, Honor i Ojczyzna, jeden z obecnych w Rynku rzucił w ich stronę: Faszyści wypier...ać z naszych ulic. Wszystko można zobaczyć na naszej relacji live, na fejsbukowym profilu debica24.eu klikając TUTAJ (od 16:55). Kibice ruszyli w jego kierunku. Protestujące kobiety próbowały ich zatrzymać, prosząc by nie rozbijali im manifestacji. Sytuację opanowała dopiero policja. Niestety w kierunku manifestujących swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego poleciały petardy. Natychmiast została podjęta decyzja o tym, by ruszyć pod dom posła Jana Warzechy.

Tym razem tłum został zatrzymany dużo wcześniej, na wysokości Galerii Dębickiej. Tam doszło do kolejnego incydentu. Prowadzące protest zapytały, kto chce zabrać głos. Do megafonu podeszła młoda kobieta, jak się potem okazało zwolenniczka zaostrzenia prawa aborcyjnego.

- Myślę, czuję, nie morduję - krzyczała.

Chwilę później została pozbawiona głosu. Na ul. Ligęzów protest trwał krócej niż w niedzielę 25 października. Marsz ruszył dalej ul. Nosala, potem Strażacką i Rzeszowską z powrotem do Rynku, gdzie uczestnicy rozeszli się do domów. W trakcie przemarszu, na ul. Nosala miał miejsce kolejny incydent. Protestującym został wyrwany transparent z hasłem: Dębicki strajk kobiet. Młody mężczyzna uciekł z nim w ul. Sobieskiego.

Panie wspierane były dzisiaj przez niektórych z lokalnych przedsiębiorców, a także przez motocyklistów. Z poparcia wycofali się natomiast rolnicy, którzy jeszcze kilka dni temu wspierali kobiety.

Czytaj także: Na Rynek wrócą w sobotę. Razem z nimi rolnicy i przedsiębiorcy

Grzegorz Król

Zdjęcia (58)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (105)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kASIA
kASIA 03.11.2020, 08:44
CIEKAW JESTEM CO SZELESZCZĄCYM LATEKSOWYM CHŁOPCOM Z PETARDAMI WARZECHA OBIECAŁ. ĆWICZYLI PEWNIE SWOJE "KIBICOWANIE" NA ŻYWYCH ORGANIZMACH
Marcel
Marcel 03.11.2020, 08:08
Przecież dębicki kibic zamiast mózgu ma poliester. To był największy błąd Śp Edwarda Brzostowskiego żeby w jednej mieścinie zrobić dwa kluby piłkarskie.
JoAnna
JoAnna 02.11.2020, 23:33
Panie Jarku Pan się nie boi. Większe pół Polski za Panem stoi.....
Uiopl
Uiopl 02.11.2020, 12:12
Szok . Przerażające jak mozna byc za mordowaniem zycia Ludzkiego . Szok . Lepiej sie nawracajcie a nie słuzcie Szatanowi .
protestująca
protestująca 02.11.2020, 11:33
Ehehe słuchajcie dziś 15 tys. zakażeń, kurczę spada po protestach, narracja piwowskiej telewizji tzw. TVP oraz żołnierzy Kaczystanu się sypła!
gosia
gosia 02.11.2020, 09:40
Oj ale gimbaza się zebrała żeby pokryczeć. Do nauki!
Obserwator
Obserwator 02.11.2020, 08:52
Opętani. Podpala coś , zamordują i skończy się ta adoracja zła.
Monty Python
Monty Python 01.11.2020, 22:46
Patrzę, i oczom nie wierzę. Kibice akceptują strajki organizowane przez lewicę (w dużej mierze skrajną) kilka miesięcy po wyborach prezydenckich w których ich głosy rozłożyły się (tutaj strzelam) 90%/10% Konfederacja/PiS. Ten koronawirus to chyba mózg atakuje, a nie płuca. Oby jak najszybciej wynaleźli szczepionkę, miałem się nie szczepić ale pal licho, po tym co tu widzę, wolę nie ryzykować.
ja
ja 02.11.2020, 08:22
no mózg też atakuje, już są badania w tym kierunku, to by się zgadzało haha
20-latka
20-latka 01.11.2020, 22:01
Rzucanie petard w stronę kobiet to żaden "honor" Panowie i nie krzyczcie tego słowa! A cała "akcja" była inspirowana przez aparatczyków jedynie słusznej partii i część z nich była między nimi! WSTYD
Daria
Daria 01.11.2020, 21:41
Brawo dębicka młodzież, brawo organizarorki.

Wstyd kibole za te petardy w stronę kobiet. ZERO w tym honoru!

Jest nadzieja jak widzi się taką piękną strajkującą młodzież, takie wspaniałe kobiety.

PiSowcy czas rozliczenia waszych rządów coraz bliższy.
do Dominika w wielu tu postaciach
do Dominika w wielu tu postaciach 02.11.2020, 12:23
Nie strasz, nie strasz, bo się...
stopPiS
stopPiS 02.11.2020, 13:13
wy kaczyści to jednak macie siano w głownie, nick imponuje swoją głupotą, a wy mu tylko fejm robicie, gość nawet nie musi się wypowiadać.
MM
MM 01.11.2020, 18:15
Kilka dziewczyn o wątpliwej reputacji i inteligencji wyszło na wieczorny spacer. Patrząc na sporą nadwagę niektórych z nich - dobrze im to zrobi. Powrzeszczały, posypały plugawym językiem, pokazały jakie są "kobiece". Nie róbmy z tego wydarzenia roku.
Ja.K.
Ja.K. 01.11.2020, 21:55
Wyjątkowo obrzydliwy i seksistowski komentarz. Jakim paskudnym wewnętrznie człowiekiem trzeba być, żeby wypisywać takie rzeczy?
Kacper
Kacper 03.11.2020, 08:17
Trzeba być socjalnym wyborcą pisu. Dla niego socjalne życie to być albo nie być. Wyprze się wszystkiego żeby to socjalne koryto trzymać jak najdłużej bo spłacał tego i tak nie będzie bo raz że za co a dwa że jego dzieci i tak wyjadą po tym co ich ojciec im przygotował.
Szok
Szok 01.11.2020, 17:50
Satanistki. Co wy pokazujecie.
belfer
belfer 01.11.2020, 17:04
Zachciało się gównarzerii bluzgów, fikania a gdy ktoś odpowiedział im tym samym to płacz. Takie jest życie - akcja rodzi reakcję. Może choć tego się nauczycie gimbazo.
JKMfan
JKMfan 01.11.2020, 14:51
Życie pokazuje, że wyskrobano nie tych co trzeba.
KiliMandżaro
KiliMandżaro 01.11.2020, 14:25
Poczytajcie sobie o waszej guru.
https://pl.wikipedia.org/wiki/…
A szczególnie - życie prywatne-
W polityce jej nie wyszło to teraz miesza wam w głowach.
Pozdro
haha
haha 01.11.2020, 21:56
No i mają nową "ekscelencję"
byłem
byłem 01.11.2020, 13:54
Jak przyszły kibole to wiadomo, że będą incydenty. Najciekawsze jest to, że im się już tego całego pisu popierwiastkowało. Nie mogą ogarnąć kto to lewak obecnie.
7of9
7of9 01.11.2020, 13:53
bardzo pokrzepiające obrazki w tym ponurym czasie. Świetna mądra młodzież dorasta!!dziewczyny i kobiety nie pozwólcie odebrać sobie podstawowych praw!!
NIE
NIE 01.11.2020, 13:51
Oleńka mogła tylko wyjść za Kmicica albo iść do klasztoru.
Chcecie mieć taki wybór ?
Debiczanin
Debiczanin 01.11.2020, 13:40
Podłość i zło nie zwycięży. Mogą wrzeszczeć, wyć, nawet zabić do czego zmierzają, ale nie wygrają. Mogą sto lat łazić i gadać te plugastwa, ale nie wygraja. Mogą zabójstwo uważać za powód do chwały, mogą nas swoim bełkotem zadręczać, ale nie wygrają, żyję, czuje, nie morduje.
?
? 01.11.2020, 14:23
A żołnierzy do czego się szkoli?
7of9
7of9 01.11.2020, 14:10
lądujesz na śmietniku historii i stąd te twoje wynaturzenia?
Debiczanin
Debiczanin 02.11.2020, 07:41
Nie rób sobie nadziei. Zło i podłość nie zwycięży. Zaklinanie w słowa nic tu nie pomoże. Lepiej zrób coś dobrego , pozytywnego dla innych.
..
Bóg Honor Ojczyzna
Bóg Honor Ojczyzna 01.11.2020, 13:35
Brawo Kibice Wisłoki Brawo Panowie za taką Postawe Brawo Wy !!!
stary
stary 02.11.2020, 14:08
Kibice Wisłoki ? Czy nie mają swoich matek, żon czy dziewczyn ? Czy
tak szanuje się kobiety ? Kto wam podaje pod pysk michę, kto was opiera ? Kto wam dogadza ?

Pozostałe