Ul. Południowa będzie zamknięta do 23 listopada

  • 02.11.2020, 08:34 (aktualizacja 02.11.2020, 09:05)
  • Janusz Grajcar
Ul. Południowa będzie zamknięta do 23 listopada fot. google maps
W związku z trwającą rewitalizacją linii kolejowej nr 25 na trasie Dębica - Mielec z użytku okresowo wyłączony zostanie kolejny przejazd kolejowy.

Tymczasowa organizacja ruchu wdrożona zostanie podczas przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej nr 1287R na ul. Południowej w Brzeźnicy. Utrudnienia rozpoczną się  w czwartek 5 listopada o godz. 7:00 i potrwają do poniedziałku 23 listopada. Objazd poprowadzony będzie przez Kochanówkę, Paszczynę i Kmiecie.

Wyłączenie z ruchu tego odcinka drogi dotknie szczególnie mieszkańców Paszczyny, którzy w drodze do Dębicy czy Mielca dojeżdżali ul. Południową do ul. Dębickiej. Od czwartku będą musieli albo skorzystać z objazdu ul. Kolejową w Brzeźnicy, gdzie przejazd został już oddany do użytku w ubiegłym tygodniu, albo też pojechać trasą przy cmentarzu w kierunku ronda przy autostradzie w Pustyni.

Tu jednak muszą się liczyć z tym, że w Pustyni również przejazd kolejowy jest jeszcze zamknięty. Choć pierwotnie prace planowane były tu do 30 października, to w dalszym ciągu trwają. Dlatego do Dębicy trzeba dojeżdżać przez Zawadę.

Inwestycja zapewni wznowienie przewozów pasażerskich oraz zwiększenie dostępności i możliwości podróży koleją na Podkarpaciu, a także podróży dalekobieżnych, m.in. na Lubelszczyznę. Przedsięwzięcie oznacza również sprawniejsze przewozy towarów.  

Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec - Dębica wpisana jest w Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 296 717 022,32 PLN, kwota dofinansowania unijnego – 209 063 173,35 PLN.

Czytaj też: Mieszkańcy piszą: ten przepust jest za mały

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe