Regeneracja filtrów DPF- na czym polega?

  • 02.11.2020, 11:22
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Regeneracja filtrów DPF- na czym polega?
Nowoczesne silniki diesla posiadają filtr DPF, który cieszy się złą sławą wśród użytkowników pojazdów. Jego wymiana jest dość droga, na szczęście istnieje możliwość regeneracji. Czym dokładnie jest filtr DPF? W jaki sposób zregenerować filtr DPF i czy warto tego dokonać? Czy regeneracja DPF jest skuteczna? Jak często powinniśmy decydować się na to, aby regenerować DPF? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest filtr DPF?

Filtr DPF, zwany również jako filtr cząstek stałych, to pewne urządzenie, które znajduje się układzie wydechowym. Zbudowany jest najczęściej z ceramiki, a także charakteryzuje się nietypową obudową, która w sposób szczególny odporna jest na bardzo wysokie temperatury. Obudowa więc oprócz tego, że jest elementem mocowania, to dodatkowo chroni filtr przed wszelkimi niebezpiecznymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wkład natomiast skutecznie filtruje spaliny.

W jaki sposób zregenerować filtr DPF?

Zapewne wiele osób zastanawia się, czym charakteryzuje się regeneracja filtrów DPF. Okazuje się, że cały proces polega na tym, aby pozbyć się nagromadzonej wewnątrz sadzy. Co ciekawe, istnieje wiele metod, aby tego dokonać. Początkowo wyprażano wkład filtra w specjalnym piecu indukcyjnym, jednakże w takich sytuacjach dochodziło do częstych nadtopień filtra, co w konsekwencji powodowało liczne pęknięcia. W późniejszym czasie zaczęto stosować agresywną chemię, sprężone powietrze czy też myjkę ultradźwiękową. Niedawno pojawiły się specjalne urządzenia, które są bardzo skuteczne. służą do regeneracji hydrodynamicznej. Zdecydowanym liderem w zakresie regenerowania filtrów DPF i turbosprężarek jest firma Turbokrymar.pl, która w sposób skuteczny i  profesjonalnie zajmie się naszym problemem i dokona wszelkich koniecznych czynności, aby filtr DPF był sprawny.

Regenerowanie DPF- czy warto to robić?

Część posiadaczy filtrów DPF zastanawia się czy ich regeneracja jest dobrym pomysłem. Okazuje się, że alternatywnym rozwiązaniem jest tylko zakup nowego urządzenia, którego koszt jest nawet kilkanaście razy większy od kosztu regeneracji. Co ciekawe, końcowa cena regeneracji nie jest zależna od producenta, a także od tego czy mamy do czynienia z pojazdem luksusowym czy tradycyjnym, natomiast w przypadku części może ona się różnić diametralnie w zależności od klasy czterokołowca. Warto wiedzieć, że najtańsze koszty regeneracji oscylują w granicach 300 zł, a te najdroższe- 1000 zł. Dlatego też jeśli jesteśmy posiadaczami zapchanego filtra, warto zdecydować się na regeneracje.

Skuteczność regeneracji DPF

Według statystyk skuteczność regeneracji zależy przede wszystkim od metody, jednak wartość ta oscyluje w granicach 80% - 100%. Co dokładnie kryje się pod słowem skuteczność? Jest to oczywiście przywrócenie odpowiednich parametrów przepływu spalin przez filtr. Co ciekawe zdarza się, że owe parametry przewyższają nieoryginalne zamienniki, co jest świetną wiadomością dla osób, które chcą zaoszczędzić część gotówki.

Jak często powinniśmy decydować się na regenerację DPF?

To, jak często powinniśmy regenerować DPF, zależy przede wszystkim od indywidualnego stylu jazdy. Jeśli obciążenia są wysokie, wówczas żywotność tego urządzenia zdecydowania się skraca. Nawet w najgorszym przypadku wymiana nie będzie konieczna wcześniej, niż po przejechaniu 80 tysięcy km, jeśli natomiast nie jeździmy w warunkach miejskich i osiągamy stosunkowo duże prędkości, wówczas filtr będzie działał bez zarzutów nawet 250 tysięcy km.

Zapraszamy również do:
Auto Klinika Białystok
http://autoklinika.bialystok.pl/felgi/malowanie-proszkowe-felg/
ul.Sosabowskiego 1
15-178 Białystok

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe