Kup marcinkowego rogala. Dla Wojtka Barana

  • 03.11.2020, 07:57 (aktualizacja 16.11.2020, 07:53)
  • Janusz Grajcar
Kup marcinkowego rogala. Dla Wojtka Barana
Już dziś 3 listopada rusza kolejna akcja Marcinkowe Rogale. Pomysłodawczynią jest Barbara Bassara–Poprawa właścicielka Cukierni Bassara, która od wielu lat wspiera działalność Stowarzyszenia Z Potrzeby Serca działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy.

Mimo trudnej dla przedsiębiorców sytuacji spowodowanej epidemią Covid-19 pani Basia nie pozostała obojętna na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jej empatia i wrażliwe serce sprawiły, że w tym roku dochód ze sprzedaży marcinkowych rogali i rogalików przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji jedenastoletniego Wojtka Barana.
 
Wojtek jest uczniem klasy piątej Szkoły Specjalnej w Dębicy. Urodził się z zespołem Downa, jest chłopcem z niepełnosprawnością intelektualną, ma wadę wzroku i choruje też na niedoczynność tarczycy. W ubiegłym roku u Wojtka zdiagnozowano poważną wadę słuchu, która wymaga przeprowadzenia poważnej operacji oraz długotrwałej rehabilitacji. 
Koszt samego zabiegu to kwota ok 20 tys. zł. W zależności od przebiegu rekonwalescencji, chłopca czekać będzie kosztowna rehabilitacja i zakup specjalistycznych aparatów słuchowych.

Czas oczekiwania na operację refundowaną przez NFZ jest bardzo długi i niepewny w związku z obecną trudną sytuacją epidemiologiczną. Dlatego też rodzice podjęli decyzję o jak najszybszym leczeniu syna w prywatnej klinice, gdyż chłopcu grozi całkowita głuchota.

Głęboki niedosłuch utrudnia mu codzienne funkcjonowanie. Jednak pomimo tego Wojtek jest pogodnym, radosnym i bardzo aktywnym dzieckiem. Chętnie pomaga rodzicom w pracach domowych, wspiera słabszych kolegów w swojej klasie, bierze udział w szkolnych i wojewódzkich konkursach plastycznych, jasełkach, uwielbia tańczyć.

Od 4 lat należy do Akademii Małego Strażaka w Brzeźnicy, gdzie uczył się udzielania pierwszej pomocy, był wolontariuszem podczas ostatniego finału WOŚP i sadził drzewka z firmą Tikkurila. 

Rogale można będzie zakupić w Cukierni Bassara. Szczegóły na plakacie poniżej.
 

Czytaj też: Carrefour wspiera szpital w Dębicy

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe