Tragedia w Głowaczowej. Co już wiadomo?

  • 03.11.2020, 08:12 (aktualizacja 03.11.2020, 09:48)
  • Grzegorz Król
Tragedia w Głowaczowej. Co już wiadomo?
Wczoraj, pomiędzy godz. 17 a 18 doszło do rodzinnej tragedii w Głowaczowej. Nie żyje 17-lenia dziewczyna. Zatrzymany został jej 15-letni brat.

Jak wyjaśnia prokurator rejonowy Jacek Żak, pierwsze ustalenia wskazują, że 15-latek zaatakował swoją siostrę w jednym z pokojów w domu, w którym mieszkali. Najpierw zaczął okładać ją drewnianym kijem o długości ok. 70-80 cm, następnie zadał 17-latce ciosy nożem.

- W mojej ocenie przynajmniej kilkanaście - mówi prokurator Jacek Żak.

To ile było ich faktycznie ustali biegły. Po zdarzeniu młody chłopak zawlókł ciało siostry do piwnicy, a następnie zadzwonił pod numer alarmowy 112 i powiedział, co zrobił. Dyspozytor od razu na miejsce skierował służby. Kiedy w domu w Głowaczowej zjawiła się policja 15-latek miał w ręce nóż. Z kolei ratownicy natychmiast rozpoczęli reanimację dziewczyny, która trwała kilkadziesiąt minut. Niestety jej życia nie udało się uratować.

- To bardzo dobra, normalna rodzina - podkreśla Jacek Żak.

W chwili, gdy doszło do tragedii, rodziców 15-latka i jego 17-letniej siostry nie było w domu. Oboje zostali objęci pomocą psychologiczną. Jakie były motywy działania nastolatka? Tego nie wiadomo. Najprawdopodobniej dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury i przesłuchany.

Na śmierć koleżanki ze szkoły natychmiast zareagowała społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

- Uczennice i uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą proszą społeczność szkolną o udział we wspólnej modlitwie różańcowej w intencji zmarłej koleżanki. Modlitwa różańcowa zostanie odmówiona we wtorek 3 listopada 2020 roku o godzinie 18:45 w kościele Św. Jadwigi w Dębicy - możemy przeczytać na Facebooku.

Tragicznie zmarłą wspominają także znajomi ze szkolnych korytarzy.

- W przeciwieństwie do większości rówieśników miała już plany na życie, których była pewna  - napisała nam Justyna Bała.

Czytaj także: Tragedia rodzinna w Głowaczowej. Nie żyje 17-latka

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe