Same łóżka nie wystarczą, w szpitalu brakuje personelu

  • 03.11.2020, 10:16 (aktualizacja 03.11.2020, 11:17)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Same łóżka nie wystarczą, w szpitalu brakuje personelu
Kolejne łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem mają być przygotowane w szpitalu w Dębicy. W sumie dla chorych na covid ma zostać przeznaczonych 256 miejsc - to wczorajsza decyzja wojewody.

Dyrektor Przemysław Wojtys szacuje, że obecnie przez chorych na covid -19 zajętych jest 166 łózek. Kolejne miejsca powstają na oddziałach: chirurgii, ortopedii oraz rehabilitacji. Ale żeby zapewnić chorym należytą opiekę, konieczne jest także doposażenie szpitala w specjalistyczny sprzęt. Przede wszystkim zaś uzupełnienie składu kadry.

- W tej chwili na zwolnieniach lekarskich związanych z zarażeniem koronawirusem jest blisko 200 pracowników  - mówi dyrektor.

I podaje przykład: na siedmioro z zatrudnionych w szpitalu anestezjologów, do pracy nie przychodzi czwórka. a to własnie anestezjolodzy odpowiadają za obsługę respiratorów.

Przystosowanie szpitala do nowej roli wiąże się także ze szczególnym zabezpieczeniem korytarza na IV piętro, gdzie funkcjonować będą przeznaczone dla zdrowych pacjentów oddziały: ginekologiczny oraz noworodków. 

- Ten korytarz musi być "czysty", potrzebne są śluzy - wyjaśnia dyrektor. 

 

Czytaj także: Koronawirus: spada liczba zakażeń

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Smutny
Smutny 03.11.2020, 22:19
mamy najwyższą śmiertelność w województwie
Jeszcze nie pacjent
Jeszcze nie pacjent 03.11.2020, 21:24
W zaistniałej sytuacji Dyrekcja szpitala działa bardzo racjonalnie. Rozbudowuje Prosektorium.
molo
molo 03.11.2020, 13:20
Boże miej nas w swojej opiece

Pozostałe