Kim jest Enderman? Jeśli nie wiesz, zapytaj przedszkolaka

  • 05.11.2020, 08:38 (aktualizacja 05.11.2020, 08:57)
  • Janusz Grajcar
Kim jest Enderman? Jeśli nie wiesz, zapytaj przedszkolaka
W czwartek 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy Dzień Postaci z Bajek. Przy tej okazji postanowiliśmy poprosić dzieci o przygotowanie prac pt. Moja ulubiona postać z bajki.

Nasz wybór padł na Przedszkole Miejskie nr 9, a jego dyrektorce Marcie Laskowskiej nasz pomysł bardzo się spodobał. Jej podopiecznym zresztą też, bo od razu zabrali się do dzieła. Prace, które prezentujemy poniżej przygotowane zostały przez przedszkolaków z grupy czwartej, która nosi nazwę Niedźwiadki.

Tworzą ją pięcio- i sześciolatki. Ich opiekunką jest Anna Kuczera, której też bardzo dziękujemy za współpracę. Na naszą skrzynkę mailową trafiło dwadzieścia arcydzieł, nie wszystkie mogliśmy opublikować na łamach OL, dlatego dziś można je zobaczyć na naszej stronie internetowej.

A na szczególną uwagę zasługuje duża różnorodność technik, które zastosowali młodzi dębiczanie. Są prace wykonane z pomocą kredek, są też wyklejanki, a w jednej z nich autor użył nawet patyczków po lodach.

Aż trzech chłopców jako ulubionego bohatera z bajek wskazało Endermana z filmu Minecraft. Z opisu na stronie Minecraft Wiki dowiadujemy się, że Enderman to postać przypominająca ducha lub demona. Jego ciało jest czarne i pokryte licznymi plamkami. Jego kończyny są znacząco dłuższe niż w przypadku innych stworzeń, przez co postać jest wysoka na 3 bloki, ale na tyle szczupła, by mogła przejść przez dziurę o szerokości 1 kratki. Poza tym, posiada fioletowe oczy i emituje cząsteczki takie same jak portal Netheru.

Ale są też inne, bardziej znane nawet "starszym dzieciom" postacie, jak Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja, Brzydkie Kaczątko, Kaczka Dziwaczka czy Wilk i Czerwony Kapturek.

Czytaj też: Trudna sytuacja w żłobkach, opiekunki na zwolnieniach. Dzieci muszą zostać w domu

Janusz Grajcar

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe