Parafia w Chotowej ma nowego proboszcza

  • 05.11.2020, 09:37 (aktualizacja 06.11.2020, 08:23)
  • Janusz Grajcar
Parafia w Chotowej ma nowego proboszcza fot. FB/Parafia św. Michała Archanioła w Piotrkowicach
W tydzień po śmierci ks. Józefa Majki ordynariusz Diecezji Tarnowskiej bp Andrzej Jeż mianował nowego proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej. Będzie nim ks. Mariusz Urbański.

O tej decyzji dowiadujemy się z profilu FB parafii św. Michała Archanioła w Piotrkowicach, który informuje także, że ks. Mariusz Urbański posługę proboszczowską w nowej wspólnocie rozpocznie już w niedzielę 8 listopada.

Nowy gospodarz wspólnoty w Chotowej urodził się 28 czerwca 1973 r. Pochodzi z parafii św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Święcenia kapłańskie przyjął zaś w 1999 roku z rąk bpa Wiktora Skworca, obecnie metropolity katowickiego.

Obecnie od 2013 roku jest wikariuszem we wspomnianej już wyżej parafii św. Michała Archaniołą w Piotrkowicach. Wcześniej przez trzy lata pracował we wspólnocie Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie-Terlikówce.

W sobotę o godz. 17:00 ks. Mariusz Urbański weźmie udział w koncelebrze pierwszej mszy św. w nowej parafii. Przed nabożeństwem duszpasterza przedstawi wiernym dziekan dekanatu Dębica-Zachód ks. Jan Krupa, który będzie również przewodniczył mszy św. Ta będzie transmitowana na żywo na stronie FB Sołectwo Chotowa.

Czytaj też: Nie żyje ks. Józef Majka

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe