Pierwsze trunki trafiły już do prezesa

  • 09.11.2020, 10:25 (aktualizacja 09.11.2020, 10:29)
  • Tomasz Ratuszniak
Pierwsze trunki trafiły już do prezesa Finał zeszłorocznego turnieju odbył się w Tapas Wine Barze. fot. Grzegorz Król.
Na czerwiec przyszłego roku przeniesiony został XII Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I.

W tym, z uwagi na obostrzenia sanitarne, nie da się go zorganizować. Nad czym zresztą ubolewa Jacek Dymitrowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej, które wiele lat temu powołało do życia tę imprezę.

- Turniej postanowiliśmy przenieść na czerwiec dlatego, że pierwsze turnieje właśnie w czerwcu się odbywał - tłumaczy.

Przy okazji podpowiada, że nalewki na przyszłoroczny turniej można zgłaszać już teraz przynosząc je do Muzeum Regionalnego, którego jest dyrektorem.

- Najlepiej tam ponieważ w siedzibie TPZD nie ma już dyżurów. Nie ma ich już kto prowadzić - twierdzi prezes.

Nalewki należy dostarczać w ilości nie mniejszej i nie większej niż pół litra z każdego gatunku. Organizatorzy turnieju czekają na nie do końca roku. Zresztą pierwsze trunki trafiły już na stół dyrektora.

- Mamy już jakieś 15 nalewek - zdradza Jacek Dymitrowski.

Biorąc pod uwagę, że w zeszłorocznej edycji rywalizowało ich ze sobą blisko 90 to lokalnie wytwórcy mają pole do popisu.

Przeczytaj również: Agnieszka Piskorek poleca Curry z pak choi i krewetkami

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe