Ten klub działa od ponad 70 lat i liczy na nasze wsparcie

  • 10.11.2020, 15:42 (aktualizacja 10.11.2020, 18:17)
  • Tomasz Ratuszniak
Ten klub działa od ponad 70 lat i liczy na nasze wsparcie fot. LKS Brzeźnica.
Pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku maturzysta Kazimierz Wołek przywiózł do Brzeźnicy skórzaną piłkę. Niedługo później młodzi chłopcy zaczęli na pastwiskach rozgrywać mecze. I tak, według Józefa Pluty, który spisał dzieje LKS Brzeźnica, rodził się w tej miejscowości futbol.

W pierwszych dniach okupacji brzeźniccy piłkarze rozegrali nawet mecz ze stacjonującymi tam żołnierzami wehrmachtu. Niestety przegrali go 3:2. Później przez kilka lat sport w Brzeźnicy właściwie nie istniał. Dopiero 12 maja 1948 roku Eugeniusz Kapustka powołał do życia LZS Brzeźnica, który dziś, już jako LKS Brzeźnica, może się poszczycić 72-letnią historią.

Jednocześnie jednak najstarszemu klubowi w gminie Dębica brakuje pieniędzy na dalsze funkcjonowanie drużyny. Dlatego jego członkowie namawiają zachęcają wszystkich mieszkańców, kibiców i sympatyków do wsparcia LKS Brzeźnica. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na bieżące wydatki i zakup sprzętu sportowego.

Na portalu zrzutka.pl do tej pory udało im się  uzbierać 1816 zł, ale zrzutka działać będzie jeszcze 51 dni. Piłkarzy z Brzeźnicy wesprzeć można pod adresem: https://zrzutka.pl/evdsbj

Przeczytaj również: Pod remizą chryzantemy dostaniesz za darmo

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zarząd LKS Brzeźnica
Zarząd LKS Brzeźnica 11.11.2020, 08:43
Dziękujemy za promowanie naszej zrzutki. Pozdrawiamy
ap
ap 10.11.2020, 22:46
Niewielu mnie pamieta, jestem bratem Jozefz Pluty. Zycze powodzenia. Do zobaczenia w Brzeznicy
V-ce prezes Lks
V-ce prezes Lks 13.11.2020, 22:28
My młody zarząd nie pamiętamy ale dziękujemy za miłe słowo i pamięć o naszym Klubie

Pozostałe