Piotr Arast w fotelu dębickiego starosty

  • 05.05.2017, 13:18 (aktualizacja 05.05.2017, 17:44)
  • Admin Admin
Piotr Arast w fotelu dębickiego starosty Starostwo Powiatowe
17-letni Piotr Arast, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, przez jeden dzień sprawował urząd starosty dębickiego. Pełnił tę funkcję w czwartek 4 maja br. w ramach nagrody za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie Samorząd przyjazny edukacji.

– Przyjemnie jest zasiąść w fotelu starosty. Być może w przyszłości podejmę pracę w samorządzie – stwierdził Piotr Arast tuż po tym, jak swoje obowiązki oficjalnie przekazał mu Andrzej Reguła, starosta powiatu.
– Myślę, że dowiem się sporo o działalności urzędu. Mam również kilka pomysłów, którymi chcę się podzielić. Dotyczą one na przykład poprawy opieki pielęgniarskiej w szkołach - dodał uczeń ZSE.
- Piotr jest zdolny i ambitny. Szczere słowa uznania dla jego wiedzy, która stała się przepustką do zwycięstwa w konkursie. Życzę mu, aby ten sukces okazał się zwiastunem dynamicznego rozwoju przyszłej kariery – mówił starosta Reguła.  
- Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w konkursie otrzymali z kolei możliwość wcielenia się w role wicestarosty i dyrektora Wydziału Edukacji. Chcemy po prostu, aby młodzi ludzie zdobywali praktyczną wiedzę. Stąd pomysł na takie właśnie nagrody dla uczniów, którzy interesują się tematyką samorządową – dodał wicestarosta Mateusz Pasek.
Przypomnijmy, że drugie miejsce zajęła w konkursie Natalia Krystek z Zespołu Szkół nr 2, zaś trzecie Weronika Lesiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Konkurs wiedzy o samorządzie powiatowym to drugi etap projektu „Samorząd przyjazny edukacji", przygotowany przez Annę Wilczyńską – dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym oraz Dorotę Sadkowską z ZSZ w Pustkowie-Osiedlu. Pierwsza część polegała na przeprowadzeniu lekcji poświęconej tematyce samorządu powiatowego. Druga część natomiast na rozwiązaniu testu wiedzy złożonego z 25 pytań dotyczących samorządu powiatowego. W konkursie udział wzięło 20 uczniów ze szkół: ZS nr 2, ZSZ nr 1, ZS nr 4, ZSE, I LO w Dębicy oraz ZS w Brzostku.

Informacja Starostwa Powiatowego w Dębicy

 

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:Pozostałe