Debiut II LO i Kwiatka w Lidze Debatanckiej

  • 26.09.2016, 16:31 (aktualizacja 27.09.2016, 10:15)
  • rys
Debiut II LO i Kwiatka w Lidze Debatanckiej
Rusza piąty, jubileuszowy sezon Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.W tym roku po raz pierwszy z udziałem dwóch drużyn z Dębicy: II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 2.

W lidze uczniowie szkół średnich rywalizują w tzw. debacie oksfordzkiej. Spierają się na argumenty, przestrzegając określonych reguł. Ważne jest dobre zachowanie i to, by posługiwać się argumentami, a nie zwalczać rozmówcę mającego inne zdanie.
W nowym sezonie wystartuje aż 16-cie drużyn!
- Tym samym jesteśmy jednym z największych regionalnych turniejów w naszym kraju - informuje Marcin Lewandowski, koordynator Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.
Do tej pory rywalizowały między sobą szkoły z Tarnowa, teraz dochodzą dwie z Dębicy i jedna z Dąbrowy Tarnowskiej. Te dębickie, czyli II LO i Kwiatek to zwycięzcy turniejów oksfordzkich, jakie odbywają się przez trzy lata w pierwszej ze szkół. Dwa razy wygrało w nich LO im. ks. Jana Twardowskiego, za trzecim razem najlepszy okazał się Kwiatek.

rys

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe