W szpitalu luźniej i są kolejne nowe respiratory

  • 19.11.2020, 11:06 (aktualizacja 19.11.2020, 11:55)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
W szpitalu luźniej i są kolejne nowe respiratory
Pięć następnych respiratorów i osiem kardiomonitorów przekazała szpitalowi w Dębicy wojewoda.

- W tej chwili pod respiratorami dla pacjentów w cięższych stanach mamy 9 osób - mówi Przemysław Wojtys, dyrektor ZOZ w Dębicy.

A to oznacza, że jeszcze 6 takich urządzeń jest w rezerwie.

Te przekazane przez wojewodę - w sumie już 10 - to respiratory dla pacjentów, którzy nie wymagają intubacji. A co za tym idzie, urządzenia mogą być obsługiwane bez obecności anestezjologa.

W tej chwili w szpitalu w Dębicy przebywa 126 pacjentów zarażonych koronawirusem. Według dyrektora takiej liczbie chorych personel jest w stanie zapewnić optymalną opiekę, z dostępem do stanowisk podania tlenu.

- Co mnie bardzo cieszy, to fakt, ze spada liczba pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich z powodu koronawirusa lub kwarantanny. Na tę chwilę to około 150 osób - mówi dyrektor.

Czytaj także: Nie ma wzrostu liczby zarażonych.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe