32 załogi na starcie Super OES Stobierna 2017

  • 08.05.2017, 14:24
  • Admin Admin
32 załogi na starcie Super OES Stobierna 2017 GOSiR w Pustkowie - Osiedlu
Mariusz Panek/Adrian Mroszczyk, . Aleksander Bogusławski/Tomasz Rusinek, Wojciech Kędzior/Mateusz Trznadel, Mariusz Zieliński/Ryszard Chlebowski, Marcin Tabasz/Marek Szęszoł to najlepsze załogi w poszczególnych klasach Super OES Stobierna 2017. Była to III runda Pucharu Automobilklub STOMIL w Dębicy. zawody odbyły się w niedzielę. W rajdzie czynny udział jako pilot Macieja Moskala wziął udział m.in. Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, startując w Fordzie Fiesta RS (na zdjęciu).

W Super OES Stobierna 2017 kierowcy rywalizowali o puchar wójta gminy Dębica – Stanisława Rokosza oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Krzysztofa Lipczyńskiego. Organizatorem rajdu był Automobilklub Stomil Dębica, we współpracy z GOSiR, Urzędem Gminy Dębica oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej.
Zanim rozpoczął się rajd, wszystkie załogi musiały przejść badanie techniczne, celem sprawdzenia parametrów startujących samochodów. Po zakończonych badaniach w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się oficjalne otwarcie zawodów oraz odprawa zawodników, na której organizatorzy przekazali szereg wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które podczas takich imprez jest najważniejsze. Na zakończenie wójt Stanisław Rokosz, zastępca wójta Zdzisław Siwula, dyrektor Krzysztof Lipczyński oraz zastępca prezesa Automobilklubu Stomil Mirosław Matelowski życzyli wszystkim zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim bezpiecznego dotarcia do mety.
Na starcie Rajdu zameldowało się 32 załogi m.in. z : Rzeszowa, Stalowej Woli, Jasła, Tarnowa, Lublina, Łańcuta, Mielca, Modlinicy oraz największa liczba uczestników z Automobilklubu Stomil w Dębicy, podzielonych na 5 kategorii wg. pojemności silników oraz klasy samochodu. Wszystkie ekipy musiały mierzyć się z trzema okrążeniami trasy, która przebiegała pięknymi górzystymi, a w dodatku wąskimi terenami Stobiernej, co sprawiło, że droga była bardzo wymagająca, a najmniejszy błąd mógł kosztować każdą z załóg utratę cennych sekund. Zawodnikom ściganie utrudniał padający deszcz powodując, że nawierzchnia zwłaszcza na końcowym fragmencie trasy  sprawiała sporo problemów. Na szczęście cały rajdu obył się bez groźnych wypadków i wszyscy uczestnicy co najważniejsze dotarli bezpiecznie do mety.
Po zakończonym rajdzie na wszystkich uczestników w Centrum Edukacji Ekologicznej czekał ciepły posiłek oraz podsumowanie wyników. Uroczystego zakończenia oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów i pucharów, dokonali Stanisław Rokosz, Zdzisław Siwula oraz Krzysztof Lipczyński.
- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim działaczom Automobilklubu Stomil za zorganizowanie rajdu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego organizacji. Podziękowania kierujemy również do służb, które czuwały nad bezpieczeństwem zawodników : OSP Stobierna, OSP w Paszczynie, Pogotowia Medycznego „Radzik Sebastian”, Straży Gminnej oraz wydział Ruchu Drogowego KPP w Dębica - pisze w informacji dla mediów pracownicy GOSiR.

Wyniki rajdu:

Klasa K1
1. Mariusz Panek / Adrian Mroszczyk - Fiat Ciquecento,
2. Adam Florkiewicz / Dariusz Panek - Fiat Seicento,
3. Karol Solarz / Bartosz Dubiel - Fiat Seicento.

Klasa K2
1. Aleksander Bogusławski / Tomasz Rusinek - Citroen Saxo,
2. Piotr Pastuła / Mateusz Czekaj - Peugeot 106,
3. Marcin Opora / Damian Mastyj - Peugeot 106.

Klasa K3
1. Wojciech Kędzior / Mateusz Trznadel - Renault Clio,
2. Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla - Opel Astra GSi,
3. Paweł Prokop / Konrad Lipiński - BMW 320.

Klasa K4
1. Mariusz Zieliński / Ryszard Chlebowski - Mitsubishi Lancer EVO,
2. Andrzej Kaczmarek / Dariusz Gawlik - Seat Leon,
3. Piotr Kudłacz / Adrian Wodzisz - Mitsubishi Lancer EVO.

Klasa K5
1. Marcin Tabasz / Marek Szęszoł - Fiat 126p,
2. Krzysztof Tomczyk / Mariusz Kurowski - Fiat 126p.

 

Na podstawie informacji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Zdjęcia: GOSiR

Admin Admin

Zdjęcia (31)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe