Premier zapowiedział, że dzieci do szkół szybko nie wrócą

  • 21.11.2020, 11:46 (aktualizacja 21.11.2020, 12:16)
  • Tomasz Ratuszniak
Premier zapowiedział, że dzieci do szkół szybko nie wrócą fot. konferencja/screen.
- Zdecydowaliśmy, że pozostawiamy szkoły zamknięte do 23-24 grudnia, ale następnie podjęliśmy także decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia, między 3 a 17-18 stycznia - poinformował Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Według szefa rządu do tej pory ferie były tak rozłożone, by ruch w gospodarce był większy. Ich skumulowanie w 2021 r. ma służyć jego zmniejszeniu.

Radził również, by święta spędzić w małym gronie rodzinnym, by nie przemieszczać się między miastami. Rząd pracuje zresztą nad rozwiązaniami mającymi ograniczyć przemieszczanie się.

- Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce - mówił.

Poinformował, że placówki gastronomiczne pozostaną na razie zamknięte. Otwarte zostaną za to sklepy.

- Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty (28 listopada) placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o reżim w swoich sklepach tak, jak to jest w sklepach spożywczych - zapewnił premier.

Dodał, że być może po 18 stycznia, jeśli sytuacja na to pozwoli, będziemy mogli wrócić do strefy czerwonej.

- W której przetrwamy do pojawienia się szczepionki - mówił Mateusz Morawiecki.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że rząd przewiduje powrót do strefy czerwonej, jeśli liczba zachorowań średnio spadnie poniżej 19 tys.. Jeśli poniżej 10 tys. być może wrócimy do strefy żółtej, zaś poniżej 4 tys. możemy wrócić do strefy zielonej.

- Sytuacja może jednak pójść w zupełnie przeciwną stronę i może okazać się, że potrzebna będzie narodowa kwarantanna - zapowiedział, dodając, że w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem, czyli na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku, prowadzone będą badania przesiewowe.

Przeczytaj również: Tarcza 6.0: zwolnienie z ZUS, postojowe i 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
??
?? 21.11.2020, 14:02
A. dlaczego " szmateksy" są czynne?
Henio
Henio 22.11.2020, 11:12
Bo nie są w galeriach handlowych. Wszystkie sklepy z wejściem od razu z "pola" mogą być otwarte.
do ??
do ?? 22.11.2020, 10:00
Nowa dostawa z Angli wiosennego koronawirusa

Pozostałe