Centrum apeluje: oddajcie krew i osocze!

  • 21.11.2020, 19:58 (aktualizacja 21.11.2020, 20:15)
  • Grzegorz Król
Centrum apeluje: oddajcie krew i osocze!
Brakuje krwi wykorzystywanej do przeprowadzania operacji. Jak można zobaczyć na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie stany magazynowe tego cennego leku są na niskim poziomie. Dlatego RCKiK apeluje do wszystkich, którzy mogą oddawać krew - zróbcie to! Podobny apel centrum wystosowało do wszystkich, którzy przeszli Covid-19 i mogą oddać osocze.

- Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z gorącą prośbą o oddanie osocza, do osób w wieku 18-65 lat, które przeszły Covid-19 (potwierdzony testem), bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (potwierdzone testem lub wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, czyli minęło co najmniej 28 dni od ustania objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji - prosi RCKiK w Rzeszowie.
Zainteresowane osoby mogą dzwonić do RCKiK pod numery telefonów: 17 867 26 71 lub 17 867 20 30 wew. 58 lub 39, od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14 celem kwalifikacji wstępnej przez lekarza i umówienia wizyty. Można też wysłać e-mail na adres [email protected] podając imię i nazwisko, numer telefonu.

- Oddzwonimy - czytamy w apelu.

Ozdrowieńcy powinni spełniać kryteria zdrowotne dla honorowych dawców krwi, m.in. waga, wzrost, dobry stan zdrowia (więcej na www.rckk.rzeszow.pl)

Centrum zwraca się także z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzeba wszystkich grup.

- Szczególnie zachęcamy osoby, które jeszcze nie oddawały krwi, aby nie pozostawały obojętne na apel. Bez leku jakim jest krew lekarze w szpitalach nie mogą przeprowadzić operacji, ratować ludzkiego życia - piszą działacze RCKiK.

Na jedną operację potrzeba kilku jednostek krwi, a to oznacza, że jednemu choremu podawana jest krew od kilku osób.

- Twoja decyzja może komuś uratować życie. Przyjdź i zostań cichym bohaterem. Krew można oddać w RCKiK w Rzeszowie przy ul. Wierzbowej 14, w Stalowej Woli, Krośnie, Jaśle, Przemyślu, Leżajsku, Dębicy i Mielcu oraz na ekipach wyjazdowych (www.rckk.rzeszowa.pl/o-nas/ekipy-wyjazdowe). Podstawowe wymagania: dobre zdrowie, wiek 18-65 lat, waga proporcjonalna do wzrostu (min. 50 kg), ważny dowód osobisty, po lekkostrawnym posiłku - możemy przeczytać w apelu.

Więcej na stronie RCKiK w Rzeszowie.

Czytaj także: Zmarł Andrzej Tomczyk. Miał 59 lat

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe