Która godzina? W Rynku nie sprawdzisz

  • 21.11.2020, 20:21 (aktualizacja 21.11.2020, 21:23)
  • Grzegorz Król
Która godzina? W Rynku nie sprawdzisz Po zegarze została jedynie podstawa, do której był przytwierdzony.
Na dębickim Rynku stanął w 2001 roku, zniknął kilka dni temu. Po zegarze została tylko podpora, do której był przytwierdzony.

Zegar sfinansowała Firma Oponiarska Dębica. Stał się on ważnym punktem w mieście. Osoby, które siedziały w ogródkach piwnych w Rynku nie musiały spoglądać na swoje zegarki, czy telefony. Wystarczyło spojrzeć na południowo-zachodni róg plant i było wiadomo, która godzina. Ale żółto-czarny zegar był dla wielu również punktem zbornym. Zamiast umawiać się pod bankiem, sklepem, czy w innym miejscu, wiele osób umawiało się właśnie pod nim.

Miał być czasomierzem idealnym, zsynchronizowanym drogą radiową z tzw. wzorcem. Nie był. Naszemu zegarowi zdarzały się pomyłki. Na jednej tarczy pokazywał czas inny, niż na drugiej. Mieszkańcy w żartobliwy sposób komentowali, że to czas wschodnio i zachodnio dębicki. Po naprawach znów wszystko wracało do normy. Teraz zepsuł się ponownie.

- Został zdemontowany i trafił do naprawy - mówi wiceburmistrz Dębicy Jerzy Sieradzki.

Czy wróci na swoje miejsce? Nie wiadomo. Wszystko będzie zależało od tego, czy awaria jest poważna, czy wystarczą jedynie drobne poprawki. Gdyby się jednak okazało, że naprawa będzie zbyt kosztowna, to charakterystycznych żółtych tarcz z logo Firmy Oponiarskiej Dębica na plantach już nie zobaczymy. Wtedy - jak zapowiada wiceburmistrz Sieradzki - władze miasta będą zastanawiały się nad ustawieniem nowego.

Czytaj także: Centrum apeluje: oddajcie krew i osocze!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sieją wirusa
sieją wirusa 17.12.2020, 00:51
używamy od lat zegarków cyfrowych synchronizowanych radiowo, z termometrami. To w Dębicy na pewno dobrze działa(tylko moment zmiany czasu, ale działa). Synchronizacja trwa tylko chwilę, a dokładność jest idealna.
Miłośnik zegarów
Miłośnik zegarów 22.11.2020, 22:34
Nowy! Byle nie taki jak na dworcu kolejowym - żenada!!!
PO
PO 22.11.2020, 07:30
Pewnie chińczyk.
Kalander
Kalander 21.11.2020, 22:22
A to co T.C Dębica nie stać na serwis tego zegara ???nie róbmy sobie jaj bo do Wielkanocy daleko
Pytanie
Pytanie 17.12.2020, 11:42
Zastanów się. Jeśli komuś dasz prezent i po jakimś czasie się zepsuje, to obdarowany żąda od Ciebie naprawy. Idąc Twoim tokiem rozumowania, tak właśnie powinno być.

Pozostałe