Strażacka majówka w Nagawczynie. OSP Pustków-Strachów najlepszy

  • 09.05.2017, 10:00
  • Admin Admin
Strażacka majówka w Nagawczynie. OSP Pustków-Strachów najlepszy GOSiR w Pustkowie - Osiedlu
Na boisku Orlika w Nagawczynie odbyła się II Majówka Strażacka, której organizatorami byli Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Razem dla Nagawczyny, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. W turnieju piłkarskim najlepsza okazała się drużyna OSP Pustków - Strachów.


Uroczystego otwarcia majówki dokonały Agata Wiater – prezes stowarzyszenia oraz Małgorzata Godek – dyrektor Zespołu Szkół w Nagawczynie, dziękując wszystkim za liczne przybycie na Strażacką Majówkę, która jest dobrą formą integracji lokalnej społeczności. Dla wszystkich gości, którzy swoją działalnością wspierają organizację majówki przygotowano upominkowe statuetki, które wręczali prezes OSP Nagawczyna Zbigniew Bielatowicz oraz naczelnik Bartosz Bala. Otrzymali je: Stanisław Rokosz - wójt gminy Dębica, Agata Wiater – prezes Stowarzyszenia Razem dla Nagawczyny, Małgorzata Godek – dyrektor Zespołu Szkół w Nagawczynie, Andrzej Tomaszewski, Józef Staroń, Łukasz Rokosz, Jakub Zając, Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Krzysztof Lipczyński – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich szereg atrakcji. Jedną z nich było lądowanie na boisku Orlik spadochroniarzy z Aeroklubu Rzeszów wraz z przelotem samolotu nad Nagawczyną. Każdy kto w tym dniu przybył na majówkę mógł delektować się pysznymi kiełbaskami z grilla, tym samym nadając całej imprezie charakteru pikniku. Dla najmłodszych uczestników, druhny z OSP Nagawczyna przeprowadziły kilka konkurencji sportowych, gier i zabaw tj.: rzut piłką do celu, strzelanie z sikawki do balonów , malowanie twarzy, rysowanie kredą oraz quizy wiedzy o straży pożarnej.
Dla wszystkich drużyn OSP, które wzięły udział w majówce zorganizowano turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza, dyrektora GOSiR Krzysztofa Lipczyńskiego oraz Agaty Wiater – prezesa stowarzyszenia,  w którym wzięło udział 11 jednostek OSP z: Nagawczyny, Braciejowej, Pustkowa, Stasiówki, Zawady, Pustkowa-Strachowa, Podgrodzia, Paszczyny, Pustynia, Stobierna oraz Pustkowa-Krownic.
Zanim jednak drużyny OSP przystąpiły do turnieju, rozegrano mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją firmy Olimp Laboratories, a reprezentacją wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, w którym lepsi okazali się zawodnicy Olimpu.
Po zakończeniu meczu pokazowego wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym, a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W obu grupach nie brakowało ciekawych akcji, wielu emocji oraz ładnych goli, które były ozdobą turnieju.
W półfinałach spotkały się ze sobą OSP Braciejowa – OSP Stasiówka oraz OSP Pustków-Strachów – OSP Pustków. Do finału awansowały drużyny z Braciejowej oraz Pustkowa-Strachowa.
W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy OSP Stasiówka.
Finał zapowiadał się bardzo emocjonująco, przez cały mecz każda z drużyn bacznie pilnowała swojej bramki, nie pozwalając na oddanie strzałów. Dopiero końcówka przyniosła rozstrzygnięcie, po dobrej akcji zawodników z OSP Pustkowa-Strachowa piłka znalazła drogę do siatki. W ostatnich sekundach meczu szansę na doprowadzenie do remisu miała jeszcze drużyna z Braciejowej, jednak piłka po strzale jednego z zawodników trafiła w słupek. Tym samym tegoroczny tytuł trafił do drużyny z jednostki OSP Pustkowa-Strachowa.    

Na podstawie informacji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji
Zdjęcia: GOSiR

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe