Kolejna prestiżowa nagroda dla pisarza z Dębicy

  • 22.11.2020, 16:59 (aktualizacja 22.11.2020, 17:49)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Kolejna prestiżowa nagroda dla pisarza z Dębicy Fot. Basia Boroń-Rak
Radek Rak został wyróżniony Nagrodą Janusza A. Zajdla

Na początku października pochodzący z Dębicy Radek Rak odebrał Nagrodę Nike 2020 za książkę "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". Wczoraj zaś ogłoszone zostały wyniki głosowania na utwory nominowane do Nagrody A. Zajdla. Jest przyznawana przez miłośników fantastyki w dwóch kategoriach: opowiadanie i powieść - w tej drugiej wygrał Radek Rak.

- "Baśń o wężowym sercu" z Nagrodą im. Janusza A. Zajdla, najważniejszą nagrodą polskich czytelników fantastyki. Kochani, dziękuję Wam bardzo. Gratuluję Marcie Potockiej, laureatce w kategorii "Opowiadanie" (jest moc w Galicjanach!), a także współnominowanym Marcie Kisiel, Jagnie Rolskiej, Annie Szumacher i Magdalenie Świerczek-Gryboś - napisał autor na swoim feacebookowym profilu.

Radek Rak jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Debiutował w 2014 roku powieścią Kocham Cię Lilith. W 2016 roku ukazała się jego powieść Siódme niebo. Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli trafiła na księgarskie książki w zeszłym roku.

 

Czytaj także: Alina Nowak znowu na najwyższym podium

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe