Badania przesiewowe. Czy wszyscy będziemy zbadani?

  • 23.11.2020, 10:56 (aktualizacja 23.11.2020, 13:19)
  • Ryszard Pajura
Badania przesiewowe. Czy wszyscy będziemy zbadani? Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay
Nie wiadomo jeszcze, czy wszyscy będziemy mieli obowiązek wzięcia udziału w badaniach przesiewowych na obecność koronawirusa. Takie badania na Podkarpaciu zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia.

Jak powiedział dzisiaj rano w  RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski, obecnie rozważane są modele badań obowiązkowych i nieobowiązkowych. Który zostanie wybrany, okaże się w najbliższych dniach, ma to zależeć od rekomendacji epidemiologów.

Z kolei wiceminister Waldemar Kraska zapowiedział w TVP1, że prawdopodobnie wybrany zostanie model słowacki, gdzie przebadano wszystkich mieszkańców tego kraju. Podobnie ma być w Polsce, najpierw odbędą się badania pilotażowe na Podkarpaciu, Na Śląsku i w Małopolsce, a potem we wszystkich pozostałych województwach.
Nie jest znany jeszcze termin badań na Podkarpaciu.

Dzieci do szkół szybko nie wrócą

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nbhh
Nbhh 22.12.2020, 05:18
Obowiązek..... a jak nie to co??
zzz
zzz 23.11.2020, 19:12
Na obecność koronawirusa? Teraz? Kiedy tyle ludzi chorowało ? Mają za dużo pieniędzy? Lepiej żeby zrobili testy wykrywające przeciwciała, wiedzielibyśmy ile z nas już to przeszło , a ile osób musi uważać i czekać na szczepionkę.

Pozostałe