Wigilia i święta w pięć osób? Tak planuje rząd

  • 23.11.2020, 15:22 (aktualizacja 23.11.2020, 15:49)
  • Grzegorz Król
Wigilia i święta w pięć osób? Tak planuje rząd Free-Photos z Pixabay
Nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jak czytamy w projekcie rozporządzenia, możemy nie mieć możliwości spotkania się z najbliższymi. Chyba, że z nimi mieszkamy.

- Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań, niezależnie od ich rodzaju - czytamy w projekcie rozporządzenia.

W dokumencie znaleźć można listę wyjątków. Nie ma tam wigilii, ani świąt Bożego Narodzenia. Są natomiast spotkania i zebrania służbowe oraz zawodowe a także te, które odbywają się "w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie". Te ograniczenia - jeśli zostaną wprowadzone - nie będą obowiązywały osób mieszkających i gospodarujących razem. 

Premier o ewentualnych ograniczeniach na święta Bożego Narodzenia wspominał podczas sobotniej konferencji prasowej. Jednak poza apelem o to, by zostać w domu i nie podróżować, nie padły żadne konkrety. Wiele wskazuje na to, że te pojawią się niebawem i zapewne nie zostaną przyjęte przez ludzi z zadowoleniem.

Czytaj także: Alumni już w sutannach. Wśród nich Bartłomiej Bieszczad i Mateusz Kubalica

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe