Pomoc potrzebna, bo Kwiatek z orkiestrą zagra jak co roku

  • 23.11.2020, 21:40
  • Tomasz Ratuszniak
Pomoc potrzebna, bo Kwiatek z orkiestrą zagra jak co roku fot. WOŚP.
Jak co roku również zadba o to Małgorzata Burdzy i młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

- Tym razem nie nastawiamy się na bicie rekordów. Choć z drugiej strony, kto wie? Może pobijemy rekord w sieci? - zastanawia się szefowa dębickiego sztabu Kwiatek.

Bo właśnie do sieci, z uwagi na pandemię, przenoszą największe siły dębiccy wolontariusze. Stawiają na internetowe aukcje, na których zbierać będą pieniądze dla fundacji Jurka Owsiaka, która zgodnie z hasłem finału - Finał z głową, przeznaczy je na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

- Obecnie szukamy darczyńców, firm i osób prywatnych, mogących przekazać nam rzeczy, które moglibyśmy wystawić na licytacjach. I pierwsze deklaracje już mamy - cieszy się Małgorzata Burdzy.

Liczy jednak, że będzie ich jak najwięcej, bo to przecież przekłada się na pieniądze, które będzie można później wydać na sprzęt medyczny, być może również dla naszego szpitala.

- Dlatego prosimy każdego, kto tylko mógłby nam przekazać coś na licytację, o kontakt - mówi.

A kontaktować można się bezpośrednio z nią dzwoniąc na numer: 512 392 011 lub pisząc na adres: [email protected] Przedmioty na licytację można również przynosić do ZS nr 2 mieszczącego się przy ul. Lisa 2.

W grudniu ruszy strona internetowa z aukcjami, ale już dziś warto śledzić orkiestrowy profil dostępny pod adresem: facebook.com/debicawosp.

Ci, którzy nie będą chcieli brać udziału w licytacjach będą mogli też wrzucić pieniądze do puszki. Tyle tylko, że będą to puszki stacjonarne, które znajdziemy np. w sklepach sieci Jubilatka.

- Będziemy mieć 35 takich puszek, ale nie potrafię jeszcze powiedzieć, gdzie będą stać, ponieważ dopiero rozmawiam z gminami, czy przyłączą się do tegorocznego finału - wyjaśnia szefowa sztabu.

Przeczytaj również: Premier zapowiedział, że dzieci do szkół szybko nie wrócą

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe