Opiekunka w Niemczech bez języka - czy taki wyjazd ma sens?

  • 24.11.2020, 17:25
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Opiekunka w Niemczech bez języka - czy taki wyjazd ma sens?
Każdego dnia setki osób, przeglądając internetowe serwisy, poszukuje oferty pracy za granicą bez znajomości języka. Chęć zmiany dotychczasowego bytu i poprawa warunków życia są bardzo zachęcające. Wyjazd za granicę bez znajomości języka obcego jest niełatwym zadaniem, do którego należy się dokładnie przygotować i brać pod uwagę różnorakie możliwości.

Praca w Niemczech na produkcji czy przy zbieraniu owoców podczas sezonu letniego nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, czy umiejętności. Praca jako opiekunka do seniora jest jednak zajęciem, które nakłada na nas szereg obowiązków. Znajomość języka obcego jest zatem bardzo potrzebna. Czy jest jednak wymagana? O czym musisz pamiętać i na co uważać, jeśli nie znasz języka? Czy taki wyjazd ma sens? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Praca w Niemczech dla Polaków opiekunka

Praca jako opiekunka seniora za granicą stanowi jeden z najczęściej obieranych kierunków wśród Polaków. Zajęcie jest niezwykle dochodowe, dlatego też cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ze względu na zakres obowiązków niestety nie każdy może podołać zajęciu. Codzienna dbałość o zdrowie i higienę podopiecznego nie należą do łatwych, a bez odpowiedniego przygotowania i kompletnej wiedzy, podjęcie pracy może nie być możliwe. Znajomość języka obcego jest zatem bardzo istotnym czynnikiem. Oprócz codziennych obowiązków senior wymaga ciągłej uwagi oraz zapewnienia mu rozrywki. Bez języka może zatem być ciężko. Czy jest to jednak warunek konieczny?

Poszukiwania pracy za granicą nie są łatwym procesem, a wraz ze wzrostem zainteresowania rosną i wymagania, i liczba agencji pracy, które pomagają w znalezieniu zatrudnienia. Firma Laxocare, którą znajdziesz tutaj - https://laxocare.pl/oferty/, jest doskonałym przykładem! Znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące cię pytania oraz ciekawe oferty pracy w Niemczech.

Język - warunek konieczny

Ogromne zainteresowanie tematem sprawiło, iż konkurencja na rynku pracy znacznie wzrosła, tym samym podniesione zostały wszelkie wymagania dotyczące nabytych umiejętności, w tym właśnie językowych. Co za tym idzie? Znajomość języka w stopniu komunikatywnym jest zatem wymagana i potrzebna, zwłaszcza w przypadku osób, których stan zdrowotny nie jest dobry. Opieka nad seniorem to nie tylko sprawowanie kontroli nad przyjmowanymi lekami czy spędzanie czasu z podopiecznym…

Język angielski czy niemiecki?

Proces rekrutacyjny niekiedy wydłuża się w czasie. Zgłoszenia są akceptowane lub wręcz przeciwnie, odrzucane. Rekruter musi obowiązkowo sprawdzić, czy dany kandydat spełnia wymogi i oczekiwania, aby przejść do następnego etapu. W zależności od oferty pracy, którą bierzesz pod uwagę oraz miejsca docelowego pobytu, język jest obecnie najbardziej pożądaną umiejętnością. W przypadku wyjazdu do Niemiec warto skupić się także na języku niemieckim. Niemniej angielski również będzie przydatny. Początki bywają trudne, a podstawowa znajomość pozwoli ci otrzymać pracę i bez problemu porozumieć się z przyszłym podopiecznym.

Warunek konieczny - czy aby na pewno?

Tak! Choć znajdziemy wiele ofert pracy, które nie wymagają od potencjalnego pracownika umiejętności językowych, warto postawić na swój własny rozwój. Braki w wiedzy często podcinają nam skrzydła i już na starcie zniechęcają do dalszych działań. Zwróć także uwagę, iż komunikacja z seniorem to podstawa należytej opieki. Zapewnienie sobie, a przede wszystkim podopiecznemu bezpieczeństwa powinno stanowić wówczas priorytet. Niekiedy stan zdrowia osoby starszej jest bardzo zły, a opieka jest źródłem niepożądanego stresu. Mogą przydarzyć się różnego rodzaju sytuacje, których nie będziemy w stanie uniknąć. Zastanów się, czy zatem wyjście do apteki bądź wezwanie pogotowia nie będzie stanowiło problemu.

Praca w Niemczech dla Polaków

Władanie językami obcymi zwiększa natomiast twoją atrakcyjność jako pracownika na rynku. Dodatkowo zapewni ci komfort i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że jako opiekunka do osoby starszej odpowiednia komunikacja to podstawa, a urozmaicone i bogate w doświadczenie CV nie wystarczy. Ukrywanie braków i korzystanie z tłumaczy na dłuższą metę nie będzie dobrym rozwiązaniem, a bariera językowa jedynie przeszkodzi ci w zdobywaniu doświadczenia. W przypadku prac sezonowych możesz wspomóc się znajomością języków twoich współpracowników, jako opiekun jesteś jednak zdany wyłącznie na siebie. Braki w wiedzy zostaną szybko wychwycone, a ty stracisz szansę na zmianę pracy. Z wiekiem ciężej przychodzi nauka języków. Zainwestuj jednak w siebie i otwórz się na nowe możliwości.

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe