Od 1 grudnia zamknięty kolejny przejazd w Pustyni

  • 25.11.2020, 08:16 (aktualizacja 25.11.2020, 08:34)
  • Janusz Grajcar
Od 1 grudnia zamknięty kolejny przejazd w Pustyni
We wtorek 1 grudnia wyłączony z ruchu zostanie przejazd kolejowy na drodze gminnej na pograniczu Pustyni i Dębicy.

O planowanym wdrożeniu tymczasowej organizacji ruchu na przejeździe kolejowym informuje Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Droga będzie zamknięta od 1 grudnia od godz. 7:00. Jej ponowne udostępnienie dla kierowców przewidywane jest na dzień 8 grudnia.

Osoby, które mieszkają w Pustyni za torami będą mogły dojechać do drogi wojewódzkiej nr 985 przy trasą przy remizie OSP. Plan objazdu przedstawiony został na załączniku graficznym, który załączamy poniżej.

Przypominamy, że obecnie trwają też prace przy przebudowie dwóch innych przejazdów. Kończą się te na ul. Południowej w Brzeźnicy, a w poniedziałek 23 listopada rozpoczęły się na ul. Sandomierskiej w Dębicy. Ich zakończenie jest planowane na 7 grudnia.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec - Dębica wpisana jest w Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 296 717 022,32 PLN, kwota dofinansowania unijnego – 209 063 173,35 PLN.

Inwestycja zapewni wznowienie przewozów pasażerskich oraz zwiększenie dostępności i możliwości podróży koleją na Podkarpaciu, a także podróży dalekobieżnych, m.in. na Lubelszczyznę. Przedsięwzięcie oznacza również sprawniejsze przewozy towarów. 

Czytaj także: Program Kolej+: są bardzo dobre wiadomości dla powiatu

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe