W przyszłym roku strażacy dostaną więcej

  • 25.11.2020, 09:51
  • Tomasz Ratuszniak
W przyszłym roku strażacy dostaną więcej
18 zł za każdą godzinę udziału w akcji ratowniczej otrzymają od 1 stycznia strażacy ochotnicy z gminy Pilzno.

5 zł dostaną natomiast za godzinę udziału w szkoleniach. Decyzję o podwyższeniu stawki za akcje i uregulowanie tej za szkolenia radni podjęli podczas ostatniej sesji. W głosowaniu wzięło udział 12 radnych i wszyscy byli za przyjęciem tego projektu.

W uzasadnieniu uchwały można przeczytać, że podwyższenie stawki za akcje uwzględnia zaangażowanie i poświęcenie gminnych ochotników biorących w nich udział. Burmistrz Ewa Gołębiowska twierdzi jednak, że nie bez znaczenia było też dostosowanie ekwiwalentu do stawek obowiązujących w naszym powiecie. W większości jest to właśnie 18 zł, w gminie do tej pory ochotnicy dostawali 16,5 zł za godzinę akcji.

- Chcieliśmy też, żeby strażacy mieli zapewnione pieniądze za szkolenia. Do tej pory tak było, że raz je dostawali, raz nie. A teraz będzie porządek - przekonuje.

Przeczytaj również: Tarcza 6.0: zwolnienie z ZUS, postojowe i 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe