Koronawirus: 24 zakażenia w powiecie dębickim

  • 25.11.2020, 10:03 (aktualizacja 26.11.2020, 10:37)
  • Grzegorz Król
Koronawirus: 24 zakażenia w powiecie dębickim Omni Matryx z Pixabay.
- Właśnie ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirusem od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych - poinformowało wczoraj wieczorem m.in. na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. A to oznacza, że każdy zainteresowany nadal będzie mógł zapoznać się z danymi dobowymi dla powiatu w którym mieszka.

Na nowej stronie uzupełnione zostały już dane za wczoraj. Wynika z nich, że w powiecie dębickim mieliśmy 12 nowych zakażeń SARS-CoV-2, zmarła też jedna osoba, która miała choroby współistniejące. Niestety brak jest danych odnośnie ozdrowieńców i osób przebywających na kwarantannie. Nie znajdziemy obecnie również informacji na temat tego, w jakim wieku byli zmarli. Nowe zasady raportowania skrytykował na Twitterze dr Paweł Grzesiakowski, który pod tweetem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego napisał: "Panie Ministrze, to poszerzenie o powiaty, ale bardzo podstawowe, wręcz surowe dane, na dodatek wprowadzają w błąd bo tytuł w rubryce zgony "Przypadki śmiertelne w wyniku chorób współistniejących" jest nieprawdziwy. Brak dokładniejszych danych, które były publikowane przez PSSE."

Dzisiaj w Polsce przybyło 15 362 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie podkarpackim jest ich 590, a w powiecie dębickim 24. Zmarły 2 osoby, które zmagały się z chorobami współistniejącymi. Liczba zakażonych koronawirusem w kraju, od początku pandemii wynosi 924 422, z czego 14 988 osób zmarło.

W powiecie dębickim od początku trwania pandemii:
zachorowało: 2665 osób
zmarło: 97 osób

Czytaj także: Koronawirus: 540 zakażeń w województwie

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe