Tylko cztery osoby pod respiratorami

  • 25.11.2020, 10:08 (aktualizacja 25.11.2020, 10:19)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Tylko cztery osoby pod respiratorami
Spada liczba hospitalizowanych z powodu zarażenia koronawirusem. W szpitalu coraz więcej wolnych łóżek i respiratorów.

Dziś rano na wszystkich oddziałach szpitala w Dębicy przebywa 116 chorych zarażonych koronawirusem. A to oznacza, że są jeszcze spore rezerwy, bo placówka może przyjąć do 150 pacjentów, którym jest w stanie zapewnić optymalną opiekę medyczną, z dostępem do stanowisk tlenowych. Nie brakuje respiratorów.

- Na 20 takich urządzeń, którymi dysponujemy, dziś zajęte są tylko 4. I mam nadzieję, że sytuacja będzie już tylko lepsza - mówi dyrektor Przemysław Wojtys.

Na zwolnieniach lekarskich z powodu koronawirusa wciąż przebywa duża liczba personelu. Dziś to 116 osób, w tym lekarze: dwóch anestezjologów i psychiatra. Nie wszyscy są chorzy, część objęta jest kwarantanną po kontakcie z osobą zarażoną.

Czytaj także: Koronawirus: 540 zakażeń w województwie

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
antywirus
antywirus 25.11.2020, 13:26
Może dyrektor Wojtys poda przybliżoną liczbę chorych na choroby "towarzyszące" takie jak kardio, nadciśnienie, cukrzycę, stany przedzawałowe i dziesiątki innych oczekujących na zabiegi, kontrole. Obawiam się, że oni odejdą nie na, a przez koronawirusa?..
TK
TK 25.11.2020, 10:56
Panie Wojtys słowo "tylko" to pojęcie, które nie jest godne używania w kontekście zdrowia i życia ludzkiego.

Pozostałe