Skatepark ponownie zniszczony - zdjęcia

  • 25.11.2020, 12:40 (aktualizacja 25.11.2020, 13:04)
  • Grzegorz Król
Skatepark ponownie zniszczony - zdjęcia Fot. MOSiR.
Decyzją dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marty Pawełko-Tokarz skatepark zostaje zamknięty dla użytkowników.

Ta decyzja to efekt kolejnych aktów wandalizmu, do których doszło na obiekcie. I choć skatepark jest już mocno wyeksploatowany, to niektórym nie przeszkadza, by niszczyć go jeszcze bardziej.

- Zamknięty będzie przez całą zimę, a otworzony nie wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku - mówi Marta Pawełko-Tokarz.

Dodaje, że wcześniej obiekt zostanie wyremontowany. Ale jeśli znajdą się pieniądze, to być może powstanie nowy, w nowym miejscu. Dwa lata temu robiono pierwsze przymiarki do wybudowania skateparku za Galerią Dębicką, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się plac manewrowy. Jest to teren miasta, który wynajmuje prywatny przedsiębiorca.

- Gdyby doszło do remontu basenów letnich, to skatepark byłby świetnym uzupełnieniem oferty - podkreśla dyrektor MOSiR.

Według szacunków sprzed dwóch lat wykonanie betonowego podłoża obiekty to koszt ok. 200 tys. zł. Dzisiaj może być to już o 50 tys. zł więcej. Projekt budżetu na przyszły rok jest mocno okrojony z inwestycji, więc znalezienie tej kwoty może nie być takie łatwe.

Marta Pawełko-Tokarz informuje również, że do końca listopada przy starym obiekcie, który znajduje się na terenach po dawnej jednostce wojskowej zamontowana zostanie kamera monitoringu, co powinno ukrócić zapędy niektórych osób. Także tych, którzy samochodami wjeżdżali na płytę boiska piłkarskiego i kręcili tam bączki.

- Bo i do takich sytuacji dochodziło - mówi dyrektor.

Czytaj także: Która godzina? W Rynku nie sprawdzisz

Grzegorz Król

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jul
jul 26.11.2020, 20:42
Ile to już lat jak burmistrz obiecuje młodym skate park? Zgubiłam się.
azi
azi 27.11.2020, 14:33
pokaż mi grupę obywateli, której by burmistrz coś nie obiecał
mac
mac 26.11.2020, 09:50
to może zróbcie ten park raz a solidnie? jak nie umiecie inaczej niż dykta, beleczki drewniane i profilki stalowe, to sprawdźcie w googlu jak to się robi za granicą. naprawdę można. no chyba że układ jest taki - "oni" niszczą, "nasi" naprawiają i interes się kręci?
Onet
Onet 27.11.2020, 10:14
A jaki widzisz w tym interes? Zamiast na coś innego trzeba wydawać na dykty, które i tak po paru miesiącach są do wymiany. Żadnego interesu tam nie ma. W obecnym stanie to pudrowanie trupa.
mieszkanka
mieszkanka 25.11.2020, 21:31
Sa zarzuty ze to tak brzydko zwani menele to dewastuja ale na fotkach nie widze butelek po alkoholu ale napoje energetyczne, czyzby pandemia zmienila gusta meneli?
marek
marek 25.11.2020, 14:09
W tym mieście nic nie będzie jeżeli nie zaczniemy szanować wspólnego mienia.
ole
ole 25.11.2020, 13:43
Co trzeba mieć w głowie żeby demolować wspólne miejsca wiedząc, że miasto nie naprawi szybko płyty boiska czy innego połamanego sprzętu.

Ostatnimi czasy po całym mieście pełno graffiti, którego autorem jest jakiś Kerson (tak się podpisuje, chociaż w tym przypadku adekwatne by było aby używał pseudonimu idiota).

Pozostałe