Na Magii Tańca zdobyły podwójne Grand Prix i osiem medali - zdjęcia i film

  • 27.11.2020, 12:06 (aktualizacja 27.11.2020, 17:57)
  • Tomasz Ratuszniak
Na Magii Tańca zdobyły podwójne Grand Prix i osiem medali - zdjęcia i… fot. Soul Dance.
Do tancerek ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance dotarły właśnie dyplomy, statuetki i medale przyznane im w odbywającym się online XVIII Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej Magia Tańca. A zdobyły tam dwie nagrody Grand Prix, oraz siedem złotych i jeden brązowy medal.

Tegoroczna, osiemnasta już edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Gwiazda w Ostrowie Wielkopolskim, miała zupełnie inną formę niż poprzednie. Ze względu na pandemię koronawirusa, rywalizacja musiała przenieść się do internetu. Uczestnicy mieli szansę zaprezentować się w konkursie, przesyłając nagrania wideo, które następnie podlegały ocenie jury.

Do konkursu zgłoszonych zostało 122 prezentacje w kategoriach: taniec klasyczny i neoklasyczny, taniec współczesny/modern, taniec jazzowy oraz inne formy tańca.

Dziewczyny ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance Edyty Mędrek-Śliwy rywalizowały głównie w ostatniej z tych kategorii. I nie dały większych szans przeciwnikom.

Dziecięca Reprezentacja Soul Dance w składzie: Zuzanna Drozdowska, Aleksandra Pysz, Dominika Bugaj, Amelia Szałęga, Anna Hawro, Karolina Olszewska i Gabriela Róg, nie dość, że wywalczyła złoty medal w kategorii wiekowej 11-13 lat, to jeszcze zdobyła Grand Prix w kategorii inne formy tańca i Puchar Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego. Choreografia, za którą dziewczyny otrzymały najwyższą nagrodę, nosiła tytuł W oczekiwaniu na nową rodzinę.

Grand Prix, Puchar Radnego Województwa Wielkopolskiego Andrzeja Picheta i złoty medal w kategorii wiekowej 7-10 lat wywalczyła też solistka Anna Hawro.

Na najwyższym stopniu podium znalazły się również: Wiktoria Kopera i Gabriela Róg (duet, inne formy tańca, 11-13 lat), Oliwia Szela i Nadia Śliwa (duet, inne formy tańca, 14-16 lat), Amelia Szałęga (dwa złote medale inne formy tańca i taniej jazzowy, 11-13 lat), Izabela Mazur (inne formy tańca, 14-17+).Nadia Śliwa (inne formy tańca, 14-17+) wytańczyła brązowy medal.

Wszystkie prezentacje taneczne w formie prawie 5,5 godzinnego filmu obejrzeć można poniżej:

Przeczytaj również: Menueta Mozarta zagrali w Wiluszówce - filmy

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe