
Dobra jest taka, że w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem nie spadliśmy niżej. Zła - na 218 miast zajmujemy 216. miejsce. Zasady według których przygotowywany był najnowszy ranking nie uległy zmianie. Tak, jak podczas poprzednich edycji analitycy brali pod uwagę liczbę mieszkań (lokali i domów) przypadającą na 1000 osób, a także średnią powierzchnię użytkową mieszkań w przeliczeniu na jedną osobę.
- Dla tych dwóch wskaźników znów została obliczona mediana, a cząstkowy wynik każdego z 218 badanych miast ustalono w następujący sposób: pozytywne odchylenie od mediany wskaźnika o 1% oznaczało plus 10 punktów; negatywne odchylenie od mediany wskaźnika o 1% oznaczało minus 10 punktów. Końcowy wynik dla każdego miasta stanowił sumę punktów związanych z nasyceniem mieszkaniami oraz średnim metrażem w przeliczeniu na jedną osobę - czytamy na portalu rynekpierwotny.pl.
Pierwsze cztery lokaty w rankingu zajmują Kołobrzeg, Wrocław, Sopot i Warszawa. Ich miejsca nie zmieniły się w stosunku do poprzedniego roku. Na piąte miejsce awansowało Zakopane, które na miejsce szóste zrzuciło Świnoujście. Dębica na 216. miejscu ma - (minus) 236,64 punktów. Pierwszy Kołobrzeg uzyskał ich 714.
Czytaj także: Rynek już w bożonarodzeniowej oprawie
głównym powodem tego stanu rzeczy są granicę miasta - po przyłączeniu przylegających terenów sytuacja znacznie by się zmieniła. ...
Zgodnie z Twoją logiką, jeśli ktoś ma więcej, to należy mu zabrać. Jeśli dzieje mu się lepiej, to zrobić wszystko, żeby było mu gorzej. Czyli temu, że w mieście nie ma dobrego gospodarza, który umiałby mądrze rządzić i rozwijać miasto winne są okoliczne gminy?
Pyretta Blaze - logika jest taka że gminy rozwijają się kosztem miasta , miasto nie ma terenów ani pod inwestycje przemysłowe , ani pod inwestycje prywatne. Pod względem potencjału miasta jest to najmniejsze masto obszarowo w wojewódzctwie - nawet Robczyce są znacznie większe. Jeśli miasto nie zwiększy obszaru nie będzie miało środków na inwestycje i nie będzie się rozwijać - przez to wszyscy stracą nawet gminy.
Najlepszym przykładem jest Rzeszów, który dynamicznie wchłania okoliczne miejscowości , a dzięki temu wszyscy na tym wygrywają ....Jak nie wierzysz przejedź się nie jest daleko - warto czasami zobaczyć kawałek świata.
tt- Gminy rozwijają się kosztem miasta? O czym ty piszesz człowieku?
Coś w tym niestety jest, M.Dębica zamyka ranking ale jeśli popatrzymy na rozwój mieszkalnictwa w powiatach to jesteśmy w czołówce podkarpacia, tracimy tylko względem Rzeszowa(który rozwiją się najszybciej w polsce) oraz Mielca
Ludzie ale co to za ranking ? o czym on ma świadczyć ? że nie ma mieszkań dla napływowych mieszkańców ? no i co z tego ? czy to jest równoznaczne z tym że w mieście dzieje się źle ? Nie zamienilibyście się z mieszkańcem Kołobrzegu bo tam nie ma "dziada z babą". Ładna miejscowość turystyczna ale sektora przemysłowego brak - poza portem , a sektor usług kręci się wokół turystyki a to że bogaci deweloperzy kupują ziemie i budują domy pod wynajem to znaczy że przeciętnemu Kowalskiemu w Kołobrzegu jest lepiej z tego tytułu ?
Popatrz z drugiej strony, młodzi dębiczanie chcący założyć rodzinę w swoim mieście mają problem z dostaniem własnego mieszkania czy to na wynajem czy na własność, Jedyna opcja dostępna szerzej w Dębicy to kredyt na mieszkanie od dewelopera, Przeciętnego pracownika dębickich zakładów nie stać na takie mieszkanie więc co robi? Opuszcza miasto, w najlepszym wypadku przeprowadza się do innego np, Mielca czy Rzeszowa, w najgorszym wyjeżdża za granicę.
z tej wypowiedzi wynika ze mieszkania w Rzeszowie i Mielcu są tańsze
Gratulować rządzącym miastem czy wywieźć ich na taczce gnoju?
Taki jest właśnie obraz rządów Mariusza Szewczyka. Odwróćcie tabele...
A kto ma większość w Radzie Miejskiej od kilku kadencji?
No to całkiem fair, bo to reprezentatywny wynik.
Dobra wiadomość to taka że gorzej być nie może (prawie) no naprawdę, możemy być dumni z tej wiadomości, sypialnia gminy w której niema gdzie mieszkac, ale przecież mamy mieszkanie+ całe 200? mieszkań