W pracy też musisz być w maseczce

  • 30.11.2020, 12:00
  • Tomasz Ratuszniak
W pracy też musisz być w maseczce fot. Christo Anestev z Pixabay
Od 28 listopada zaczęły obowiązywać przepisy według których zasłaniać nos i usta trzeba we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jedna osoba. Tym samym nie można już powoływać się na wyjątek związany z wykonywaniem czynności służbowych.

Przepisy te dotyczą nie tylko biur, czy hali produkcyjnej, ale też budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym.

Nakaz ten obowiązuje do 27 grudnia.

Przeczytaj również: Koronawirus: tylko dwa nowe przypadki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe