Droga jeszcze nieprzejezdna. Trwają ostatnie prace

  • 01.12.2020, 08:41
  • Tomasz Ratuszniak
Droga jeszcze nieprzejezdna. Trwają ostatnie prace ul. Ludowa.
Choć na stronie internetowej miasta przeczytać można, że prace budowlane na ulicy Ludowej i Paderewskiego już się zakończyły, to nowy odcinek łączący te dwie ulice jest nieprzejezdny, a na miejscu wciąż uwijają się robotnicy. Tak przynajmniej było jeszcze dziś rano.

Urzędnicy, pisząc o tym, że droga jest już gotowa, informują jednocześnie, że oficjalne oddanie do użytku odbędzie się wkrótce. Zanim to jednak nie nastąpi lepiej się tam nie zapędzać. Od strony ul. Ludowej pracuje jeszcze ciężki sprzęt, a od Paderewskiego droga jest zagrodzona i oznaczona zakazem wjazdu.

Prace budowlane trwają tam od sierpnia. Przebudowa tego odcinka pozwoli, przynajmniej w pewnym stopniu, rozładować korki na ul. Szkolnej i rondzie 3 Maja. Nie ma ich dziś, gdy nauka odbywa się zdalnie, ale kiedy szkoły pracują normalnie są dość uciążliwe. Wtedy korki tworzą się szczególnie rano, gdy rodzice odwożą dzieci do przedszkola i żłobka przy ul. Szkolnej, oraz do Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Paderewskiego. Dzięki budowie małej obwodnicy, ci drudzy zamiast ul. Szkolną, do SP nr 5 będą mogli dojechać ul. Ludową.

W ramach przebudowy ul. Ludowej firma Centrobud, która była zwycięzcą przetargu, wybudowała tam również plac do zawracania z kostki betonowe, nowe zjazdy i pobocza. Z kolei na fragmencie ul. Paderewskiego powstała nawierzchnia z kostki betonowej z chodnikiem jednostronnym oraz miejsca postojowe, a także odwodnienie drogi do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Prace te kosztowały ponad 867 tys. zł. Połowę tej kwoty miasto zdobyło w formie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przeczytaj również: Trenować będą mogli też po zmroku

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
apropo remontow drog to drogi w kierunku wuchu są krytycznym stanie wstyd…
apropo remontow drog to drogi w kierunku wuchu są krytycznym stanie wstyd panie Szewczyk 03.12.2020, 21:00
Robson
darek
darek 01.12.2020, 11:30
Bareja w dębickim ratuszu wiecznie żywy. Panie Szewczyk to kolejna kompromitacja. Kwiatkowskiego robiona latami, teraz to - zrobione ale nie skończone.

Pozostałe