Jest decyzja biskupa. Nie będzie kolędy ani zbierania ofiar

  • 02.12.2020, 21:45 (aktualizacja 02.12.2020, 23:14)
  • Tomasz Ratuszniak
Jest decyzja biskupa. Nie będzie kolędy ani zbierania ofiar
Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał dziś zarządzenie, mówiące o tym, że w tym roku liturgicznym w diecezji tarnowskiej tradycyjnych wizyt duszpasterskich nie będzie.

- Rezygnujemy z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej "od drzwi do drzwi" oraz zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych. Aby podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszamy na mszę św. do kościoła rodziny z kolejnych rejonów parafii. Powinna być ona ofiarowana w intencji zaproszonych rodzin, obecnych i nieobecnych - napisał w zarządzeniu.

Podczas mszy odbywał się będzie obrzęd poświęcenia wody, którą wierni powinni przynieść ze sobą. Po powrocie do domu rodziny będą mogły wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo w oparciu o specjalną broszurę kolędową z nabożeństwami, którą dostaną w kościele, a którą przygotowuje właśnie Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.

Rezygnacja z tradycyjnej kolędy jest oczywiście podyktowana sytuacją epidemiczną.

Przeczytaj również: Jego kolejna książka opowiadać będzie o dębickich Żydach

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
###
### 04.12.2020, 19:04
I oby tak już zostało.
7of9
7of9 03.12.2020, 17:53
w końcu jakaś pozytywna informacja, mam nadzieję że to pierwszy, malutki krok do sekularyzacji patokarpacia.
Janek
Janek 03.12.2020, 07:54
Super. 70zł do przodu w budżecie i 1 spokojniejsze popołudnie :-)

Pozostałe