Czy ogrzewanie podczerwienią ma wpływ na nasze zdrowie?

  • 03.12.2020, 11:08
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Czy ogrzewanie podczerwienią ma wpływ na nasze zdrowie?
Decydując się na nowoczesne rozwiązania grzewcze, bardzo często zastanawiamy się, czy inwestycja ta jest opłacalna, a przede wszystkim konieczna. O systemie ogrzewania na podczerwień i korzyściach z niego płynących zapewne słyszałeś wielokrotnie. Czy wiesz, jak zatem działa system oparty na promieniach podczerwonych? Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne i czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia? Poniżej dowiesz się, jak niekonwencjonalne rozwiązania oddziałują na nasze ogólne samopoczucie.

Ogrzewanie na podczerwień - niepożądane działanie

Ogrzewanie na podczerwień jest dość kontrowersyjnym zjawiskiem. Nagromadzone mity i opinie niekiedy powstrzymują nas przed wyborem tego typu rozwiązania. Według nielicznych, wykorzystanie fal elektromagnetycznych może niekorzystnie wpłynąć na nasz metabolizm, skórę, a nawet układ mięśniowy. Tym samym może zwiększyć ryzyko zachorowania na białaczkę i wywołać choroby oczu. Jak jest w rzeczywistości? Czy ogrzewanie podczerwienią jest szkodliwe?

Jak działa?

Ogrzewanie podczerwienią działa zupełnie inaczej niż tradycyjne formy grzewcze. Ogrzewa konkretne przedmioty, a nie całą wolną przestrzeń. Tym sposobem ciepłe powietrze rozejdzie się równomiernie i w krótkim czasie ogrzeje mieszkanie. Tak opracowany system pozwoli nam uniknąć nadmiernej utraty ciepła i ostatecznie zminimalizuje koszty eksploatacyjne.

Polska firma Ogrzej od wielu lat specjalizuje się w instalacji i produkcji technologicznych rozwiązań grzewczych. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o działaniu i specyfice ogrzewania na podczerwień, warto zajrzeć tutaj - https://ogrzej.com.pl/category/panele-grzewcze-grzejniki-na-podczerwien. Tymczasem skupmy się na kwestii zdrowotnej systemów grzewczych!

Podczerwień w medycynie

Promienie podczerwone nie tylko doskonale wpływają na ogrzewanie naszych wnętrz, lecz także na procesy lecznicze czy szeroko pojętą rehabilitację. Ciepło powstałe z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych wnika głęboko w naszą skórę, dając przy tym niesamowity rezultat. Skuteczność promieni podczerwonych została zatem doceniona przez medyków i po dziś dzień jest wykorzystywana jako nieinwazyjna forma terapii. Jest to wsparcie dotychczas podejmowanych środków i uzupełnienie tradycyjnego leczenia. Podczerwień skutecznie stymuluje i aktywizuje pracę naszych tkanek i komórek, jednocześnie pobudza krążenie i doprowadza do wydalenia wszelkich toksyn z organizmu.

Alternatywa dla alergików

Ogrzewanie podczerwone redukuje cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, przy tym nie podrywając kurzu w górę. Nie sprzyja powstawaniu siedlisk roztoczy i bakterii, a co za tym idzie, jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Zbierający się w szczelinach tradycyjnych grzejników kurz jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Promienniki podczerwone o niezbyt skomplikowanej budowie są natomiast łatwe w obsłudze, nie namnażają kurzu i bardzo łatwo je wyczyścić.

Wilgotność powietrza

Minusem tradycyjnego systemu grzewczego jest nierównomierny rozkład ciepła, co może skutkować powstawaniem nadmiernej wilgoci. W przypadku ogrzewania na podczerwień temperatura powietrza jest zazwyczaj niższa o 2°C. Czym to skutkuje? Odpowiednia wilgotność powietrza całkowicie eliminuje problem pleśni i grzybów w mieszkaniu, tym samym likwidując niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Inne formy ogrzewania

Jak widać, ogrzewanie podczerwienią rzutuje na wiele aspektów życia codziennego. Stąd też nieustannie rosnące zainteresowanie tego rodzaju technologią. Czy słusznie? Wiele zależy od twoich oczekiwań. Ogrzewanie na podczerwień jest źródłem wielu dyskusji, a jego skuteczność bywa niekiedy podważana. Ma ono jednak właściwości zdrowotne, wpływa rewelacyjnie na ekologię i obniża wszelkie koszty eksploatacyjne. Jest to idealna alternatywa tradycyjnych form grzewczych. Wybierając nietypowe systemy ogrzewania, warto zrobić dokładny research i sprawdzić ogólnodostępne rozwiązania, które są niekiedy źródłem wygody i niebywałego komfortu.

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe