W szpitalu coraz więcej wolnych łóżek

  • 03.12.2020, 14:08
  • Agnieszka Majba-Pochwat
W szpitalu coraz więcej wolnych łóżek
Wraz ze spadkiem liczby zakażeń ubywa pacjentów zarażonych koronawirusem.

Dwa tygodnie temu na oddziałach przystosowanych do przyjmowania i leczenia chorych na covid -19 przebywało 126 pacjentów, w ubiegłą środę było ich 116. Dzisiaj liczba zarażonych wymagających hospitalizacji z uwagi na ciężki stan, jest dużo mniejsza.

- W tym momencie to łącznie 82 osoby - mówi Przemysław Wojtys, dyrektor ZOZ w Dębicy.

W tym gronie tylko troje chorych wymaga podłączenia do respiratora. Na zwolnieniach lekarskich wciąż przebywa 117 pracowników ZOZ. Nie wszyscy są chorzy, część objęta jest kwarantanną po kontakcie z osobą zarażoną koronawirusem.

 

Czytaj także: Koronawirus: 12 nowych przypadków, 3 osoby nie żyją 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
malkontent
malkontent 03.12.2020, 14:41
Ze statystyk wynika, że większość ludzi umiera w szpitalach, to oznacza, że lepiej nie zawozić chorych do szpitala. Po co mają umierać w samotności. Przecież do szpitala przyjmują tylko z ciężkim stanem.

Pozostałe