Pilzno też już ma choinkę

  • 04.12.2020, 22:06 (aktualizacja 04.12.2020, 22:23)
  • Tomasz Ratuszniak
Pilzno też już ma choinkę fot. Dom Kultury w Pilźnie.
Podarowała ją Marta Wnęk, a na Rynku ustawiła firma Trans Kop Marka Smoły. Pokaźnych rozmiarów drzewko przybrane zostało bombkami kupionymi przez Dom Kultury w Pilźnie, które różnymi technikami plastycznymi ozdobiły dzieci i młodzież z gminy.

Na Rynku ustawiona została już również sporych rozmiarów szopka bożonarodzeniowa. Figury do niej przekazał miastu nieżyjący już dziś Andrzej Westwalewicz. Ich twórcami byli więźniowie, którzy pracowali pod okiem artysty.

Ale choinka i szopka to nie jedyne elementy świątecznego wystroju Pilzna. Jak informują pracownicy DK w Pilźnie, którzy od lat zajmują się upiększaniem miasta, na lampach oraz na budynku Urzędu Miejskiego rozwieszone zostaną bożonarodzeniowe iluminacje.

Przeczytaj również: Pierwszy już podświetlony. Świecić będzie się też jacuzzi - zdjęcia

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe